Hirdetés
Hirdetés

Még mindig sok az áramszolgáltatással kapcsolatos panasz

Vannak túlszámlázással kapcsolatos panaszok, mások azt nehezményezik, hogy a szolgáltató a becsült fogyasztásnál túl nagy értéket határozott meg •  Fotó: Sándor Csilla

Vannak túlszámlázással kapcsolatos panaszok, mások azt nehezményezik, hogy a szolgáltató a becsült fogyasztásnál túl nagy értéket határozott meg

Fotó: Sándor Csilla

A fogyasztók leginkább áramszolgáltatási szerződéssel kapcsolatos problémákra panaszkodnak. Egy fogyasztóvédelmi ellenőrzésen ugyanakkor az is kiderült, hogy ellentétben más megyékkel, Hargita megyében nemigen forgalmaznak használt gumiabroncsokat.

Széchely István

2024. december 04., 18:032024. december 04., 18:03

Áramszolgáltató vállalatokat – összesen 111-et – ellenőrzött a közelmúltban a fogyasztóvédelmi felügyelőség országszerte, és találtak is jócskán szabálytalanságokat, a szolgáltatóknak több mint a harmada kapott valamilyen szankciót.

Hargita megyében két villamosenergia-szolgáltatónál végzett ellenőrzést a hatóság, a PPC-nél és az Electricánál, ezek ugyanis a többségi szolgáltatók a megyében – tájékoztatott Laurențiu Moldovan, a Hargita Megyei Fogyasztóvédelmi Felügyelőség vezetője. Találtak szabálytalanságokat az ellenőrzés során, Hargita megyében ugyanakkor panaszok is vannak e téren.

A fogyasztók többsége a szolgáltatóval megkötött szerződés tartalmával kapcsolatos problémákról tesz bejelentést a megyei fogyasztóvédelemnél.

Vannak túlszámlázással kapcsolatos panaszok, mások azt nehezményezik, hogy a szolgáltató a becsült fogyasztásnál – amely alapján kiállítják a havi számlákat az óraleolvasások közti időszakban – túl nagy értéket határozott meg, de kifogásolják azt is, hogy elhúzódik a becsült érték korrigálása – említett néhány gyakoribb panaszt Laurențiu Moldovan. Elmondta ugyanakkor azt is, hogy a fogyasztóvédelmi bejelentések tartalma nagyon változatos, szinte nincs két egyforma panasz.

•  Fotó: Sándor Csilla Galéria

Fotó: Sándor Csilla

Az év eleje óta több mint 200, villamosenergia-szolgáltatással kapcsolatos fogyasztói bejelentés érkezett be a megyei fogyasztóvédelmi felügyelőséghez, a szolgáltatók közül az Electrica az, amelyre a leggyakrabban panaszkodnak. A hatóság megyei vezetője ugyanakkor azt is hangsúlyozta, hogy nem mindig jogosak a panaszok.

Gyakori reklamáció az is, hogy hónapokig nem küld számlát az áramszolgáltató vállalat, de a panaszok alapján ez már leginkább csak a Hidroelectricára jellemző, az Electricára már nem

– tudtuk meg a megyei fogyasztóvédelmi hatóság vezetőjétől.

Az országos ellenőrzések eredménye is azt mutatja, hogy vannak problémák az áramszolgáltató cégek egy részénél: 111 szolgáltatót ellenőrzött a hatóság és ezek közül 39-nél kihágásokat állapítottak meg. 187 szerződést, illetve szolgáltatást is megvizsgáltak és ezek közül 56-nál nem találtak rendben mindent. A tapasztalt kihágások miatt 42 bírságot szabtak ki 518 000 lej értékben, 14 esetben figyelmeztetést adtak a szabálytalanságon ért vállalatoknak, 7 esetben pedig kiegészítő intézkedést rendeltek el.

•  Fotó: Kristó Róbert Galéria

Fotó: Kristó Róbert

Úgy tűnik, Hargita megyében nincs piaca a használt gumiabroncsoknak

A használt gumiabroncsokat forgalmazó egységeket is ellenőrizte a fogyasztóvédelmi hatóság országszerte. Megkapta ezt a feladatot a Hargita megyei fogyasztóvédelem is, de még az ellenőrök is meglepődtek, ugyanis nem találtak olyan szakcéget a megyében, amely használt gumiabroncsokat forgalmaz. Több mint tíz egységet látogattak meg, de mindegyikben csak új abroncsokat árulnak.

Idézet
Használtakat már nem forgalmaznak. Nem mondom, hogy teljesen kizárt az, hogy van ilyen cég a megyében, de mi nem találtunk egyet sem”

– fogalmazott Laurențiu Moldovan. Ez országos viszonylatban annyira szokatlan, hogy a szakhatóság elnöke felhívta telefonon, amikor Hargita megyéből nem kaptak ellenőrzési adatokat, így értesült ő is arról, hogy a megyében nincsenek használt abroncsokat forgalmazó cégek.

A használt gumiabroncsokat forgalmazó cégek ellenőrzése nem tartott sokáig Hargita megyében, ugyanis a hatóság nem talált ilyen vállalkozásokat •  Fotó: Pinti Attila Galéria

A használt gumiabroncsokat forgalmazó cégek ellenőrzése nem tartott sokáig Hargita megyében, ugyanis a hatóság nem talált ilyen vállalkozásokat

Fotó: Pinti Attila

Pár évvel ezelőtt még voltak Hargita megyében is ilyen vállalkozások, de már nincsenek, tavaly sem találtak ilyeneket, és nincs is gond a gumiabroncsokat árusító egységekkel, nemigen kapnak panaszokat sem ezekre és az ellenőrzött cégeknél sem találtak szabálytalanságokat – mondta a megyei fogyasztóvédelmi felügyelőség vezetője.

Az ország más megyéiben viszont teljesen más a helyzet. A fogyasztóvédelem az országszerte elvégzett ellenőrzések során 438, használt abroncsokat értékesítő céget ellenőrzött és ezek többségénél – összesen 382-nél – szabálytalanságokat is találtak. Ezek miatt 273 esetben összesen 1,2 millió lejre bírságolták meg az egységeket, további 224 esetben pedig figyelmeztették azokat, ugyanakkor 8200 használt gumiabroncsot végleg kivontak a forgalomból, és átmenetileg leállították több mint 20 000 abroncs forgalmazását is.

Hirdetés

Hirdetés

szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. április 08., szerda

Nem fizetnek azonnal, előbb tárgyalnak a Pfizerrel

Az egészségügyi miniszter és a pénzügyi tárca vezetője jövő héten az Egyesült Államokba utazik elkezdeni a tárgyalásokat a Pfizer vállalat képviselőivel – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.

Nem fizetnek azonnal, előbb tárgyalnak a Pfizerrel
Hirdetés
2026. április 08., szerda

Így emlékszik vissza a sepsiszentgyörgyi incidensre az áldozat és az egyik résztvevő

A húsvéthétfői bántalmazás ügyében Béres Norbert részletesen ismertette a történteket a Székelyhonnal. Elmondása szerint több ütés érte, az incidensben a Sepsi OSK szakmai stábjának tagjai is érintettek. A fociklub sportigazgatója is megszólalt.

Így emlékszik vissza a sepsiszentgyörgyi incidensre az áldozat és az egyik résztvevő
2026. április 08., szerda

Több stratégiai irányt jelöltek ki a villamosenergia-ágazat fejlesztésére

A kormány öt stratégiai irányt jelölt ki a villamosenergia-ágazat fejlesztésére az árak csökkentése és az energiabiztonság javítása érdekében – jelentette ki szerdán Ilie Bolojan miniszterelnök.

Több stratégiai irányt jelöltek ki a villamosenergia-ágazat fejlesztésére
2026. április 08., szerda

Két autó ütközött Sepsiszentgyörgyön, ketten sérültek meg

Közlekedési baleset történt szerdán kora este Sepsiszentgyörgyön, két gépjármű ütközött, a baleset következtében pedig két személy kórházba került.

Két autó ütközött Sepsiszentgyörgyön, ketten sérültek meg
Hirdetés
2026. április 08., szerda

Nicușor Dan aláírta az ügyészségi vezetők kinevezéséről szóló rendeleteket

Nicușor Dan államfő szerdán közölte, hogy aláírta az ügyészségi vezetők kinevezéséről szóló dekrétumokat. Gill-Julien Grigore-Iacobici az egyetlen jelölt, akinek a kinevezését elutasította az elnök.

Nicușor Dan aláírta az ügyészségi vezetők kinevezéséről szóló rendeleteket
2026. április 08., szerda

Nicușor Dan: Oroszország folytatja a hibrid háborút; kibertámadásokat hárított el az FBI és partnerszervezetei

A nyugati államok kritikus infrastruktúrája elleni kibertámadást hárított el az amerikai Szövetségi Nyomozóiroda (FBI) partnerintézményeivel, köztük a Román Hírszerző Szolgálattal (SRI) közösen – adta hírül Nicușor Dan államfő.

Nicușor Dan: Oroszország folytatja a hibrid háborút; kibertámadásokat hárított el az FBI és partnerszervezetei
2026. április 08., szerda

Jótékonysági est Kozma Gabriella gyógyulásáért

Közösségi összefogással szerveznek jótékonysági estet április 11-én a gyergyószentmiklósi Godako rendezvényteremben. Az esemény célja támogatást nyújtani Kozma Gabriellának, akit sokan önkéntesként és segítőkész közösségi emberként ismernek.

Jótékonysági est Kozma Gabriella gyógyulásáért
Hirdetés
2026. április 08., szerda

Szerdán délben is rengett a föld

A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szerdán 14 óra 9 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).

2026. április 08., szerda

Szerdán délben is rengett a föld

2026. április 08., szerda

Etikai panasz az onkológián: nyílt levélben kritizálják a főorvos hozzáállását

Rendszerszintű hiányosságokra hívta fel a figyelmet egy elkeseredett hozzátartozó egy közösségi médiás bejegyzésében. A panasz nem a főorvos szakmai hozzáértését, hanem az empátia hiányát és a nem megfelelő tájékoztatást sérelmezi. Reagált a kórház.

Etikai panasz az onkológián: nyílt levélben kritizálják a főorvos hozzáállását
2026. április 08., szerda

Papíron kétszáz állással kevesebb lett Marosvásárhelyen

Elfogadták szerdán Marosvásárhelyen a városháza alkalmazottainak csökkentéséről szóló határozattervezetet, amely alapján több mint kétszázzal kevesebb lett az állások száma. Papíron ugyan nagy a csökkenés, a valóságban azonban pár embert érint a változás.

Papíron kétszáz állással kevesebb lett Marosvásárhelyen
Hirdetés