
A keresésbe számos önkéntes bekapcsolódott, hegyimentők drónnal is részt vettek ebben
Fotó: Gyergyószentmiklósi Hegyimentő Szolgálat
Hőkamerás drónokkal vizsgálták át az elmúlt napokban azt a területet, ahol a múlt vasárnap eltűnt gyergyóditrói férfi hollétét feltételezték, önkéntesek is végigkutatták több alkalommal a környéket, de a keresés még mindig nem járt eredménnyel.
2023. március 11., 16:582023. március 11., 16:58
2023. március 11., 17:052023. március 11., 17:05
A helyszíni keresésnek már nem látják értelmét, több alkalommal is átfésülték azokat a részeket, ahol gondolták, hogy rátalálhatnak G. Zoltánra, de továbbra sincs nyoma a múlt vasárnap eltűnt 46 éves férfinak.

Vasárnap látták utoljára a ditrói G. Zoltánt, akinek a megtalálásában kérik az emberek segítségét. A körülbelül 170 cm magas, szakállas férfit több napja keresik a környéken.
Amint Siklódi Tibor, a Ditrói Önkéntes Tűzoltó Alakulat vezetője elmondta, a héten legalább ötször bejárták a környéket, több alkalommal átkutatták a Maros medrét is. A keresésbe a hegyimentők is bekapcsolódtak.
Fotó: Gyergyószentmiklósi Hegyimentő Szolgálat
Több bejelentést kaptak, miszerint az illetőt Marosvásárhelyen, illetve Gyergyószentmiklóson látták, de ezek alapján a jelzések alapján sem tudtak eredményre jutni. A jelzések ugyanis jóval azután érkeztek, hogy a keresett személyt állítólag látta a bejelentő. Érkezett hozzájuk olyan értesülés is, miszerint az eltűnése délutánján a ditrói vasútállomásnál látták G. Zoltánt, így az is elképzelhető, hogy vonatra szállt, és valamerre elutazott.
A vasúti dolgozók, kalauzok, a vasútállomások személyzete részéről azonban nem érkezett megerősítés. Valószínűleg azért, mert nem szokatlan dolog, hogy egy elhanyagoltabb külsejű személy száll fel egy vonatra, vagy időzik egy vasútállomáson, és emiatt nem tűnt fel ez számukra.
Fotó: Gyergyóremete/Facebook
A körülbelül 170 centiméter magas férfi a személyleírás szerint barna hajú és elhanyagolt szakállat visel, eltűnése előtt láthatóan zavart módon viselkedett. Továbbra is kérik, hogy aki látta a keresett személyt, vagy bármilyen információval rendelkezik, ami segíthetné a megtalálását, az hívja a 0757-575 886-os telefonszámot, vagy a 112-es segélyhívót.
Az RMDSZ egyelőre nem tudja megígérni, hogy bizalmat szavaz a megalakulóban lévő kormánynak, és a további egyeztetések előtt megvárja a miniszterjelöltek végleges névsorát, valamint a kormányprogramot.
Nem nőtt, hanem csökkent hétfő óta az üzemanyagok ára Romániában, a dízel pedig több helyen még mindig olcsóbb, mint a benzin.
Japán sztrájkba kezdtek kedden a Sanitas szakszervezet tagjai az új bértörvénytervezet elleni tiltakozásként.
Összesen 207 helyszínen tart házkutatást kedden a rendőrség a Jupiter művelet keretében bűncselekményekkel gyanúsított személyeknél.
Kedden folytatódik az érettségi vizsga szóbeli szakasza a román nyelvi kommunikációs készségek felmérésével.
Új korszak kezdődhet a fapados légi közlekedésben: a Wizz Air bejelentette, hogy 2027-től Starlink-alapú internetkapcsolatot vezet be repülőgépein.
Medveriasztásra ébredtek a csíkszeredaiak kedd hajnalban, de már hétfő délután is egymást követték a Ro-Alert üzenetek Hargita megyében.
Nemcsak a közúti forgalomban, hanem a gyalogosok által használt köztereken is balesetveszélyesen közlekednek sokan az elektromos rollerekkel Csíkszeredában. Ezért a városvezetés egy szabályzót készít, és korlátozásokat vezetnek be.
Izgalmas időszak előtt áll a videójáték-ipar, aminek a jövőjébe kaphattunk betekintést a nyári bemutató-események révén. Összeállításunkban a legnagyobb bejelentéseket szedtük össze.
A fokozódó elégedetlenségek miatt japánsztrájkot indít az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben a Sanitas szakszervezet kedden. Az érdekvédelem főként a véglegesítés előtt álló egységes bértörvény-tervezet módosítását szeretné elérni.
szóljon hozzá!