Fotó: Borbély Fanni
Lassan egy éve vezették be a fizetős parkolást Csíkszeredában, a városlakók azonban hiányolják az egész napos jegyet a központi, nullás zónában. A Csíki Trans Kft. álláspontja ezzel kapcsolatban nem változott.
2024. szeptember 30., 10:132024. szeptember 30., 10:13
2024. szeptember 30., 10:252024. szeptember 30., 10:25
A már meglévő fizetős parkolási rendszerekhez hasonlóan Csíkszeredában is zónák szerint kell fizetniük a sofőröknek a parkolásért:
Fotó: Borbély Fanni
A városlakók hiányolják az egész napos parkolási lehetőséget Csíkszereda központjában, a napokban a Csíki tudakozó nevű Facebook-csoportban érdeklődött egy illető a témában. A poszt alatt reakcióként többen is azt tanácsolták a kérdezőnek, hogy
Fotó: Borbély Fanni
Demény Attilát, a Csíki Trans Kft. igazgatóját kérdeztük arról, hogy a jövőben Csíkszereda központjában elérhető lesz-e az egész napos parkolójegy. Mint az igazgató a válaszában jelezte, hogy a Csíki Transnak jelenleg nincs tervében, hogy bevezesse a nullás zónában az egész napos parkolójegyet, hiszen
– fogalmazott az igazgató. Hozzátette: azt vették figyelembe ennél a döntésnél, hogy
Csíkszeredában tavaly novemberben vezették be a fizetős parkolási rendszert, de az új évig úgymond türelmi időt szabtak, azaz büntetés és parkolójegy nélkül lehetett állomásozni a városban. Január 3-tól azonban élesedett a fizetéses parkolási rendszer.
Bíróság elé állította szerdán a korrupcióellenes ügyészség (DNA) Cristian Popescu-Piedonét, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) volt elnökét, aki a vádirat szerint figyelmeztette az egyik szinajai szállodát egy közelgő ellenőrzésre.
Döntő házként elfogadta szerdán a képviselőház a magánnyugdíjak kifizetését szabályozó törvénytervezetet.
A már elfogatott hitelfelvételről lemond a székelyudvarhelyi önkormányzat, ugyanakkor két pénzügyi intézményt versenyeztetnek meg egy 20 millió lejes kölcsön mielőbbi folyósítása érdekében. Európai uniós projekteket fizetnének ki az összegből.
Döntő házként elfogadta szerdán a képviselőház az áramtermelő-fogyasztókra (prosumerekre) vonatkozó előírásokat módosító jogszabályjavaslatot.
Hasznos szegmenssel bővíti szolgáltatási körét a TEGA Rt. A sepsiszentgyörgyi székhelyű köztisztasági vállalat október 15-től rágcsáló- és rovarirtásba kezd.
Egy szatmárnémeti iskola egyik termében repedés keletkezett a falon, egy másik épületről pedig téglák hullottak le a szerda reggeli földrengés nyomán – közölte a Szatmár megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Az eJobs állásközvetítő platform felmérésében megkérdezettek mintegy 76 százalékát bevallásuk szerint jelentősen érintették az elmúlt időszak áremelkedései.
Donald Trump elnök az Egyesült Államok legmagasabb polgári kitüntetését adományozta posztumusz Charlie Kirknek, a közelmúltban politikai gyilkosság áldozatává vált aktivistának kedden.
Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) szerdán közölte, hogy az egészségbiztosítások jelenlegi informatikai platformját (PIAS) 2026-ig fogják használni, amikor egy „modern, biztonságos és könnyen elérhető” rendszer váltja fel.
Újabb földrengés történt szerda reggel Romániában. A földmozgást ezúttal Buzău megyében észlelték 8 óra 31 perckor, és 3,3-as erősségű volt a Richter-skála szerint.
1 hozzászólás