
Fotó: Borbély Fanni
Lassan egy éve vezették be a fizetős parkolást Csíkszeredában, a városlakók azonban hiányolják az egész napos jegyet a központi, nullás zónában. A Csíki Trans Kft. álláspontja ezzel kapcsolatban nem változott.
2024. szeptember 30., 10:132024. szeptember 30., 10:13
2024. szeptember 30., 10:252024. szeptember 30., 10:25
A már meglévő fizetős parkolási rendszerekhez hasonlóan Csíkszeredában is zónák szerint kell fizetniük a sofőröknek a parkolásért:
Fotó: Borbély Fanni
A városlakók hiányolják az egész napos parkolási lehetőséget Csíkszereda központjában, a napokban a Csíki tudakozó nevű Facebook-csoportban érdeklődött egy illető a témában. A poszt alatt reakcióként többen is azt tanácsolták a kérdezőnek, hogy
Fotó: Borbély Fanni
Demény Attilát, a Csíki Trans Kft. igazgatóját kérdeztük arról, hogy a jövőben Csíkszereda központjában elérhető lesz-e az egész napos parkolójegy. Mint az igazgató a válaszában jelezte, hogy a Csíki Transnak jelenleg nincs tervében, hogy bevezesse a nullás zónában az egész napos parkolójegyet, hiszen
– fogalmazott az igazgató. Hozzátette: azt vették figyelembe ennél a döntésnél, hogy
Csíkszeredában tavaly novemberben vezették be a fizetős parkolási rendszert, de az új évig úgymond türelmi időt szabtak, azaz büntetés és parkolójegy nélkül lehetett állomásozni a városban. Január 3-tól azonban élesedett a fizetéses parkolási rendszer.
Idén is kiemelt figyelemmel követjük a csíksomlyói pünkösdi búcsú eseményeit, ráadásul megújult élő közvetítéses formátumban igyekszünk beszámolni az összmagyarság legnagyobb zarándoklatáról. Kövesse velünk az idei történéseket.
Keresztalják, lovas zarándokok, autóval, zarándokvonattal vagy éppen busszal érkező erdélyi és anyaországi magyarok találkoznak idén is Csíksomlyón, a pünkösdszombati búcsún. Kövesse élőben a búcsú történéseit a Székelyhonon!
Szívecskéket formázó kezek, lobogó zászlók, könnyek, mosolyok, kézfogások, kiabálások, énekszó, himnusz, megörökített pillanatok – ezeket tapasztaltuk az összenemzeti zarándokvonat sepsiszentgyörgyi fogadásán.
Több százezer ember védelmét biztosítják idén is a csíksomlyói nyeregben a tűzoltók, mentők, csendőrök és rendőrök. Mutatjuk, hol juthatnak segítséghez a zarándokok, és mit tehetnek a rosszullétek megelőzése érdekében.
Újabb elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
Az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS) átutalta az áprilisi gyermeknevelési pótlékok (gyerekpénz) kifizetéséhez szükséges összeget.
A heves esőzések és a patakokban felgyűlt hordalék miatt zavarossá vált a csapvíz Kovásznán, Barátoson, Pákén és Orbaiteleken. A szolgáltató ellenőrzi a vízminőséget, és arra kéri a lakókat, hogy a biztonság kedvéért egyelőre ne fogyasszanak belőle.
Romjaiból építették újjá a gyimesbükki Bethlen–Rákóczi-várat az ezeréves határon. A látványos épület péntek déli átadóünnepségének – amelyet a 30-as számú őrház előtt tartottak – az időjárás is kedvezett.
A Colectiv-ügyben elítélt katonai tűzoltók egyikét, Antonina Radut, aki négy évvel ezelőtt, az ítélet kihirdetése előtt elszökött Romániából, bebörtönözték egy moldovai börtönben, ahol a román bíróságok által kiszabottnál enyhébb büntetést fog letölteni.
Hantavírusgyanús esetet jelentettek Krassó-Szörény megyéből – közölte pénteken az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
1 hozzászólás