
A megkéselt férfi taxival ment a rendőrségre, onnan szállították kórházba. Illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Több szúrt sebbel szállították kórházba a csíkszeredai Imperial Wet teremlabdarúgó-csapat tulajdonosát szombaton, miután a megyeszékhelyi vasútállomás mellett megkéselték. Az elkövetőt, noha azonosították, még nem fogták el.
2018. április 05., 17:472018. április 05., 17:47
2018. április 05., 18:082018. április 05., 18:08
A történtek részleteiről érdeklődésünkre a bántalmazott, Görbe Walter számolt be. Elmondása szerint március 31-ére, szombatra virradóan
A sérült először a vasúti rendőrség közvetlen közelben álló épületéhez ment, majd mivel azt zárva találta, a váróteremben, az egyik jegypénztárnál ülő hölgytől kérte, hogy hívja a sürgősségi hívószámot. Megdöbbenésére a pénztáros ezt megtagadta, a bántalmazott elmondása szerint azt javasolta, hogy az állomás előtti taxisoktól kérjen segítséget. A sérült taxiba ült és a rendőrségre sietett, onnan szállították át a kórházba.
– tette hozzá Görbe Walter.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője, Gheorghe Filip megerősítette lapunknak, hogy szóváltásból lett késelés. Hozzátette viszont, hogy
Az intézmény szóvivője, German Cristina lapunknak elmondta, bántalmazás elkövetése miatt indítottak eljárást, de később az okozott sérülések súlyossága miatt testi sértésre változtatták az ügy besorolását.
A csíkszeredai férfi állapota a többszörös sérülés ellenére stabil – tudtuk meg Konrád Judittól, a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház ideiglenesen kinevezett menedzserétől. Mint mondta,
Hozzátette, a szúrások nem érintettek létfontosságú szerveket, így az áldozat jelenleg a helyzethez képest „jól van”.
A dédai hivatásos és önkéntes tűzoltókat is riasztották egy tarlótűzhöz péntek este. A Maros megyei Ratosnya egyik falujában nehezen megközelíthető területen csaptak fel a lángok.
Szombaton 20:30 és 21:30 között lekapcsolják a parlament épületének belső és külső világítását a Föld órája kezdeményezéshez való csatlakozás részeként – közölte a képviselőház.
Idén is megrendezik Marosvásárhelyen a Virágvasárnapi passió előadást, amelyen a résztvevők együtt élhetik át Jézus Krisztus szenvedéstörténetét. Az érdeklődőket vasárnap 17 órára várják a Nyári Színpadhoz.
A legfelsőbb bíróság perelni készül a kormányt a bírák és ügyészek számára bírósági döntéssel megítélt bértartozások kifizetésének elhalasztása miatt, és első lépésként előzetes panaszt nyújtott be a kormányhoz és a pénzügyminisztériumhoz.
Nicușor Dan államelnök pénteken kihirdette a 2026-os állami költségvetésről és a társadalombiztosítási költségvetésről szóló törvényeket.
Ünnepélyes keretek között adják át szombaton Gyergyóremetén az új bicikliutat. Az esemény nem csupán egy hivatalos átadó lesz: a szervezők egy különleges rekordkísérlettel is készülnek.
A marosvásárhelyi tűzoltók egy lakástűzhöz vonultak ki pénteken délután, amely egy tömbház legfelső emeletén keletkezett.
Nem mindennapi tűzesethez riasztották a hatóságokat Székelyudvarhelyen, péntek délután: valaki a plázánál levő lakópark mögött egy betonkerítés tövében akart halat sütni. Azonban a lángok elharapóztak.
Az utóbbi években ismétlődő jelenség Székelyföldön, hogy a márciusi-áprilisi felmelegedést hirtelen visszatérő fagyok váltják. Ezek komoly károkat okozhatnak a gyümölcsösökben, teljesen el is veszhet az adott évi termés.
Pénteken délutánra sikerült teljesen eloltani a maroludasi hulladéklerakónál kedden délben keletkezett tüzet. A területet továbbra is megfigyelés alatt tartják.
13 hozzászólás