
Archív
Fotó: Barbócz Zsolt/PontKom
A brandépítés és énmárka a témaköre az idei PontKom konferenciának, amelyet november 17-én 9 órától szerveznek meg Marosvásárhelyen, de online is meg lehet nézni, hallgatni. A Brandmánia című eseményen az akadémia és a versenyszféra szereplői egyaránt képviseltetik magukat. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
2022. november 14., 13:282022. november 14., 13:28
2022. november 14., 13:412022. november 14., 13:41
A PontKom a Sapientia EMTE Marosvásárhelyi Kara Alkalmazott Társadalomtudományok Tanszékének rendezvénye, szervezői a kommunikáció és közkapcsolatok szak harmadéves hallgatói. Azért hagyta el a konferencia az egyetemet és
hogy nyisson az érdeklődők felé, lehetőségük legyen a diákoknak, kommunikációs szakembereknek, érdeklődőknek is bekapcsolódni az érdekes előadásokba.
Az idei PontKom konferencián olyan személyek fognak előadni, akik a márkaépítés területén tapasztalatokkal rendelkeznek, és jó példákon keresztül segíthetik elő a brandépítés folyamatának megértését. Mesélni fognak arról, hogy mivel foglalkoznak, hogyan építették fel saját brandjüket, milyen más brandek létrehozásában, népszerűsítésében vettek részt, illetve milyen nehézségekkel kellett szembenézniük munkájuk során.
Nyolc meghívott lesz: Kovács Mihály Levente, az RMDSZ marosvásárhelyi szervezetének elnöke és a Maros megyei tanács alelnöke, Mészáros Róbert, a BrandBirds Kft. alapítója és a BrandBirds könyvek írója. Előad Könczei Zsolt, az erdélyi DBA branding ügynökség alapító munkatársa és kreatív igazgatója, Erős Lóránt, a Cognitive Creators digitális ügynökség munkatársa, továbbá Tőkés Gyöngyvér újmédia-kutató, a Sapientia egyetemi adjunktusa is.
Az eseményre a belépés ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A szervezők várják mindazokat, akik érdeklődnek a márka- és brandépítés iránt, erről pedig aktuális példákon keresztül, modern környezetben, fiatalos légkörben szeretnének hallani. Mivel a konferencia hibrid formában zajlik, az előadások online is megtekinthetők lesznek. Az előzetes regisztráció itt érhető el.
Településen belül száguldott 170 km/órával egy sofőr, amikor a rendőrök bemérték.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn azt nyilatkozta, hogy jövő héten várhatóan megbukik a jelenlegi kormány, ami nem jó az országnak.
Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé. Orbán Viktorhoz és Semjén Zsolthoz hasonlóan nem lesz képviselő Kövér László és Rogán Antal sem.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök hétfőn lemondásra szólította fel a párt javaslatára kinevezett államtitkárokat és prefektusokat.
Egyelőre nem történt érdemi előrelépés azoknak a fellebbezéseknek az ügyében, amelyeket a Borboly Csaba és tizenkét másik ember elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
Hiányzik 63 millió lej Hargita Megye Tanácsának 2026-os költségvetéséből, ezért a megyei önkormányzat több területen is visszafogta a kiadásokat, miközben a fejlesztésekről sem mond le. A képviselő-testület kedden dönt a 880 millió lejes büdzséről.
Továbbra is kiszámíthatatlan a helyzet a nemzetközi energiapiacon, és a közel-keleti válság, valamint a katari termelési kapacitások egy részének kiesése miatt a földgáz ára tartósan magas maradhat.
Változékony marad az időjárás a következő két hétben: többfelé hűvös éjszakák várhatók, miközben egyes térségekben napközben a hőmérséklet eléri a 22–23 Celsius-fokot is. Április végén és május elején gyenge csapadékra is számítani lehet.
Tizennyolc megye 72 településén és a fővárosban okozott károkat az elmúlt 24 órában a viharos szél, a legsúlyosabb incidens Vaslui megyében, Huși városban történt, ahol egy épületről lesodort tetőszerkezet rázuhant egy férfira, aki életét vesztette.
Cseke Attila fejlesztési miniszter hétfőn azt nyilatkozta, hogy az RMDSZ nem szavazza meg a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
szóljon hozzá!