
Képünk illusztráció
Fotó: Borbély Fanni
Bemutatják a a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem film és média szakos hallgatóinak filmjeit a Stúdió Színházban május 31-én, péntek este 7 órától. A vetítést beszélgetés követi az alkotókkal.
2024. május 30., 16:422024. május 30., 16:42
2024. május 30., 16:502024. május 30., 16:50
Kisjátékfilmek, dokumentumfilmek és videoklip is szerepel a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem média szakos diákjainak alkotásaiból készült idei válogatásában, amelyeket pénteken mutatnak be a nagyközönség számára a Stúdió Színházban (Marosvásárhely, Köteles utca 6. szám).
A bemutatón jelen lesznek az alkotó diákok, így azt követően beszélgetésre, az alkotások megvitatására is lehetőség nyílik. A belépés díjtalan.
Minden vetítésre kerülő alkotás az idei tanévben készült, így a vetítés premiernek számít.
Az Európai Unió bekérette Oroszország brüsszeli ügyvivőjét, miután a múlt héten orosz drónok hatoltak be Románia légterébe – számolt be kedden a dpa.
Zátonyra futott a Dunán hétfő éjszaka egy svájci zászló alatt közlekedő üdülőhajó a Mehedinți megyei Salcia térségében. A fedélzeten 186 utas és 52 fős személyzet tartózkodott.
Lángoló fafeldolgozó műhelyhez riasztották kedden délben a tűzoltókat Csíkszentsimonba.
Kórházba szállították, de később életét vesztette az a 14 éves fiú, aki elektromos rollerrel közlekedett az országúton Bihar megyében, amikor elgázolta egy autó. Marosszéken éppen a napokban ellenőrizték célzottan az elektromos rollerrel közlekedőket.
Romániából először telepítenek medvéket külföldre, egy franciaországi állatparkba. A négy nagyvadat a zernyesti medverezervátumból viszik át nemzetközi együttműködésben – írta kedden az MTI a rezervátumot működtető egyesület közlése alapján.
A dél-franciaországi Var megyében, Pontevès térségében segítik a növényzet- és erdőtüzek megfékezését a romániai tűzoltók.
Katonai drónok közös romániai gyártásában állapodott meg az Oves Enterprise romániai vállalat az Edrone ukrajnai dróngyártóval.
A Duna példátlanul alacsony vízállása miatt kedden 11 órakor ellenőrzött módon leállítják és leválasztják az országos energiarendszerről a cernavodai atomerőmű 1-es reaktorát – jelentette be hétfő este a Nuclearelectrica.
Kedden kirobbant az elmúlt tíz év első általános, azaz munkabeszüntetéssel járó sztrájkja az egészségügyi rendszerben. A székelyföldi kórházakban arról érdeklődtünk, hogy milyen hatással van az egységek működésére és a betegellátásra a tiltakozás.
szóljon hozzá!