
Idén is szakmai zsűri fogja elbírálni a benevezők főztjeit. Archív
Fotó: Pethő Melánia
Lejár a jelentkezési határidő november 28-án a gyergyószentmiklósi Szent Miklós napi seregszemlére, és közeleg a disznótoros főzőversenyre, illetve a forraltbor-készítő versenyre való benevezés határideje is. A kamra-, illetve a kocsonyamustrára a gasztronómiai események helyszínén, a sétáló utcában nevezhetnek be a háziasszonyok.
2018. november 26., 19:562018. november 26., 19:56
A disznótoros étkek városnapi versenyét idén is baráti társaságok, civil szervezetek, cégek számára hirdetik a szervezők, a megszokott módon, három kategóriában:
Saját készítésű kocsonyával, befőttekkel, lekvárokkal, zakuszkával és hasonlókkal kamramustrára is készülhetnek a háziasszonyok, illetve a cukrász szakma nagyjaival értékeltethetik süteményeiket. A füstölt hústermék szemléje a kistermelőknek, háziasszonyoknak ugyanúgy lehetőséget kínál a megmutatkozásra, akárcsak a húsipari cégeknek,
Résztvevői igényre a tavaly kimaradt forraltbor-készítő versenyt ismét megrendezik.
A 9. Kárpát-medencei Disznótoros Fesztiválra december 5-ig nevezhetnek be a csapatok; a jelentkezési lapok letölthetők az esemény Facebook-eseményéből, ahol a további tudnivalók is megtalálhatók. A kamra-, kocsonya- valamint a süteménymustrára a helyszínen kell majd jelentkezni – tudatják a szervezők.
November 28-án lejár a jelentkezési határidő egy másik városnapi hagyományos megmérettetésre: a civil szervezetek, intézmények seregszemléjére. Ezúttal zászlókészítés és a tavalyihoz hasonlóan villámcsődület-szerű kreatív bemutatkozás lesz a feladatuk a benevezőknek. A csapatzászló méretét 1,5x1 méterben határozták meg a szervezők. Kérés továbbá, hogy
A lobogókat a városnapi rendezvények lejártával visszavehetik a csapatok.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyezték hétfőn azt a hét személyt, akik botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá szombat éjjel a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira – közölte hétfőn a dési ügyészség.
Jócskán túlhaladva a megengedett sebességet, 172 km/órával száguldó sofőrt mértek be a rendőrök vasárnap Buzău megyében, de miután megállították, váratlan fordulatot vett a gyorshajtásos eset.
Tovább fokozódik a hőség az elkövetkező napokban, az Országos Meteorológiai Igazgatóság előrejelzése szerint azonban viharosra fordulhat az időjárás szerdára virradóra.
Őrizetbe vettek egy ügyészt vasárnap éjszaka 24 órára, mert miután botrányt okozott egy Hunyad megyei vendéglátóhelyen, könnygázt használt és egy pisztolyt is elsütött, amikor a rendőrök megpróbálták lefogni – közölte hétfőn a legfőbb ügyészség.
Udvarhely-, Gyergyó- és Csíkszéken is kaptak el ittas sofőröket hétvégén a hatóságok, sőt volt, aki vezetői engedély nélkül közlekedett járművével – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői közleményéből.
Kilőtték azt a medvét, amely vasárnap megtámadott egy embert az észak-szlovákiai Nagyturány (Turany) közelében – jelentette be közösségi médiaprofilján Filip Kuffa szlovák környezetvédelmi államtitkár hétfőn.
Elsősorban a nappali hőmérsékletek alakulásában várhatók változások a következő kéthetes, augusztus 10–23. közötti időszakban az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint.
Első- és másodfokú időjárási riasztást bocsájtott ki az Országos Meteorológia Szolgálat keddre Románia legnagyobb területére a várható hőség miatt.
Idén júniusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,6-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
szóljon hozzá!