
A sepsiszentgyörgyi Tanulók Házában gokartozni is lehet
Fotó: Sepsiszentgyörgy Tanulók Háza/Facebook
Megkezdődtek a tevékenységek a sepsiszentgyörgyi Tanulók Házában, de szeptember 30-ig még lehet iratkozni az ingyenes köri foglalkozásokra. Ugyanúgy a megye más városában is várják a jelentkező gyerekeket.
2023. szeptember 15., 18:412023. szeptember 15., 18:41
A sepsiszentgyörgyi Tanulók Házában 19 foglalkozásra lehet jelentkezni: moderntánc, néptánc, könnyűzene, környezetvédelem, tájfutás, repülőmodellezés, gokart, elektronika, animáció, fotó-videó, angol civilizáció és kultúra, ügyes kezek, asztalitenisz, sí, úszás, kézműves foglalkozások, gyöngyfűzés, újságírás és újságírás-informatika. A sakk-körre egyelőre még keresik a tanárt.
Kovásznán moderntánc-, faragászat-, fantáziaműhely- és kézműveskedő, Baróton moderntánc-, informatika-, gokart-, asztalitenisz-, kézműveskedő és bábkészítő körök működnek. Kézdivásárhelyen fúvószene, mazsorettkedés, modellezés, dizájn, modern tánc és sí–torna közül választhatnak az érdeklődő diákok, míg Bodzafordulón informatika, asztaltenisz, sí–carling, modern és néptánc, valamint könnyűzene szerepel a kínálatban.
A tevékenységeket azoknak ajánlják, akik szeretnék barátok között, hasznosan eltölteni szabadidejüket, fejleszteni kreativitásukat és személyiségüket, gyarapítani tudásukat. A megyében eddig közel 3000 diák iratkozott be valamelyik foglalkozásra, több mint egyharmaduk a megyeszékhelyi intézmény tevékenységein vesz részt.
Lakóház tetőtere kapott lángra hétfőn este a Maros megyei Szalárdtelepen, ahol közösen vágtak neki az oltásnak az országos katasztrófavédelem Maros és a Hargita megye munkatársai.
A mobileszközökön tárolt adatok védelmével kapcsolatos jó tanácsokat fogalmazott meg hétfőn a belügyminisztérium.
A védelmi és a belügyminisztérium képviselőinek a jövő hét végéig ki kell dolgozniuk a belügyi és a védelmi alkalmazottak nyugdíjkorhatárának emeléséről szóló törvénytervezetet – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
A kormány felelősséget készül vállalni a parlamentben a bérkiadások 10 százalékos csökkentését is előíró törvénytervezetért – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
Megemlékezést szervezett a 83 évvel ezelőtti doni áttörés évfordulóján az Erdélyi Vitézi Rend sepsiszentgyörgyi állománya. A Hősök temetőjében 15 rendtag emlékezett a több tízezer családot érintő tragikus eseményekre.
Elkezdődött az A8-as autópálya Gyergyóalfalu és Ditró közötti 14,4 kilométeres szakaszának műszaki tervezése, amelyre tíz hónapja van a megbízott vállalatnak – jelentette be a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAR).
Az elmúlt napokban az ország napi gázfogyasztása megközelítette az 58 millió köbmétert, ami hozzávetőlegesen 17 százalékkal több a tavalyi hasonló időszak átlagánál – közölték az Országos Energia-veszélyhelyzeti Operatív Törzs hétfői ülése után.
Autóvezetői engedélye sem volt a fiatal ittas sofőrnek, aki vasárnap éjjel Kézdivásárhelyen megpróbált elmenekülni a hatóságok elől – derül ki a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság közleményéből. A férfi mostanra előzetes letartóztatásba került.
Belső vizsgálatot rendelt el hétfőn a konstancai megyei sürgősségi kórháznál az intézmény vezetősége, miután két gyermek is kómába került műtét után.
Embercsempészet és szexuális szolgáltatásokra való kényszerítés vádjával román bűnözői hálózat tagjait fogták el a román és a brit hatságok, az együttműködés négy ember előállításához, valamint számos luxusautó és ingatlan lefoglalásához vezetett.
szóljon hozzá!