
Folyamatosan lehet benyújtani az igazolásokat a nyugdíjpénztárhoz
Fotó: Veres Nándor
A nem állandó pótlékok, túlórák utáni és más időszakos juttatások is beszámítanak a nyugdíjak összegébe, az ezekről szóló igazolásokat folyamatosan lehet benyújtani, és tovább emelhetik a havi nyugdíjak összegét a „kis újraszámítás” után – hívták fel a figyelmet a Hargita Megyei Nyugdíjpénztár vezetői.
2024. szeptember 05., 20:012024. szeptember 05., 20:01
2024. szeptember 05., 20:072024. szeptember 05., 20:07
„Kis újraszámításnak” nevezték el azt a műveletet, amikor a nyugdíjak újraszámítása után második lépésként a nem állandó, járulékköteles jövedelmeket is beszámítják a havi illetmény összegébe, amennyiben ezt a nyugdíjas megfelelő módon igazolni tudja. Erről beszéltek csütörtöki sajtótájékoztatójukon a Hargita Megyei Nyugdíjpénztár vezetői, Vezsenyi Melinda ügyvezető igazgató, és Fejér Zsuzsanna aligazgató.
Mint elhangzott, az új nyugdíjtörvény alapján
A szeptembertől elkezdődött „kis újraszámítás” a nem állandó jelleggel, hanem időszakosan kapott ilyen jellegű juttatások igazolását teszi lehetővé, mint a túlórák utáni pótlékok, a 13. havi bérek, prémiumok, a globális akkord szerinti javadalmazások és más, hasonló jellegű jövedelmek.
Fotó: Haáz Vince
Fejér Zsuzsanna emlékeztetett, mindezeket a juttatásokat a 2001 áprilisa előtti időszakot illetően szükséges igazolni azoknak, akik további újraszámítást szeretnének, az ezt követő időszakról megfelelő nyilvántartás létezik a bruttó és nettó jövedelmekről.
és az ezek alapján kiegészített nyugdíjat a következő hónapban kapja meg a jogosult.
Hozzátette, az olyan állandó pótlékokat, mint például a vezetői pótlék, nem szükséges igazolni. Jó tudni azt is, hogy
Az igazolások benyújtásának nincs határideje – emelte ki az aligazgató.
Fotó: Veres Nándor
Vezsenyi Melinda beszámolt arról is, hogy a folyamat megkezdése előtt több cég képviselőivel egyeztettek az említett igazolások típusáról, arról, hogy mit kell tartalmazniuk ahhoz, hogy megfeleljenek az előírásoknak.
Hasonló egyeztetések voltak a már megszűnt vállalatok archívumait kezelő cégekkel is, ahol szintén számos igénylést kell feldolgozni, amelyeknek meghatározott ára van, attól függően, hogy egy-egy személy esetében mekkora időszak többletjövedelmét kell igazolni.
Közvitára bocsátotta kedden az oktatási minisztérium a 2026-2027-es tanévre vonatkozó bölcsődei és óvodai beiratkozások rendjét.
A pénzügyminisztérium elkészítette az üzemanyagárakkal kapcsolatos elemzését, és a kormány „a következő napokban” várhatóan dönteni fog a következő lépésekről – nyilatkozta egy keddi sajtóeseményen Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Sok százezer határon túli magyar állampolgár levélben adhatja le szavazatát az április 12-i magyar országgyűlési választásokra. „Éljenek a lehetőséggel” – erre biztat minden érintettet Szijjártó Péter.
Három utcában bővült a villanyhálózat Székelyudvarhelyen, másik két zónában pedig készülnek a tervek egy hasonló fejlesztésre. Az igény ennél jóval nagyobb, de sok helyszínen a magántulajdonban lévő utcarészek lehetetlenítik el a munkát.
Bár az elmúlt hetekben egyre inkább tavasziasra fordult az időjárás, a fagyok még nem értek véget. Kedden hajnalban Székelyföld teljes területén fagypont alá süllyedt a hőmérők higanyszála.
Újabb dróntámadásokat intézett a román határ közelében lévő ukrán civil infrastruktúra ellen Oroszország keddre virradóra, a Tulcea megyei Plauru térségében lehulló dróndarabokat észleltek.
A parlament költségvetési és pénzügyi bizottságaiban folytatódik kedden a 2026-os állami költségvetés tervezetének vitája.
A nyolcadikosok próba-képességvizsgájának második napján, kedden matematikából mérik fel a tanulók tudását.
Gyergyószentmiklós mindegyik lakónegyedében jellemző, hogy a lakók közterületeket foglalnak el, és azokat saját parkolóhelyként használják. A helyi rendőrség most akciót indít ennek megszüntetésére.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.
szóljon hozzá!