
Eddig 3570-en voltak kíváncsiak a látványos konstrukciókra
Fotó: Veres Nándor
Még két hétig látogatható a Lego-kiállítás a székelyudvarhelyi Haáz Rezső Múzeumban. Eddig mintegy 3570 regisztrált látogató tért be a tárlatra.
2018. július 31., 13:492018. július 31., 13:49
A kolozsvári székhelyű, közösségfejlesztésre berendezkedett és az építőjátékot kulturális, illetve képzési eszközként népszerűsítő Brickenburg Egyesület tagjai által megépített kockapark a Múzeumok éjszakája, június 23-a óta tekinthető meg, akkor az esemény meghatározó momentumának bizonyult, talán itt időztek legtöbben.
A kiállítás elsősorban a fiatalkorúakat célozta meg, de
Miklós Zoltán múzeumigazgató szerint a Magyar Természettudományi Múzeum anyaga, a Jégkorszak tavaly már bebizonyította, hogy igény van a gyerekcentrikus kiállításokra. „A mutatók mindenképp azt jelzik, hogy egy nagyon sikeres kiállításnak adhattunk helyet, annak ellenére, hogy a szakmai berkekben megfogalmazott kritikák szerint ez nem épp a mi területünk, hiszen ezúttal nem műtárgyakat mutattunk be.
Arra bátorítok mindenkit, hogy az elkövetkező két hétben térjen be hozzánk, akár repetázni, akár azért, mert még nem látta a fantáziadús és látványos konstrukciókat” – fogalmazott Miklós Zoltán, a Haáz Rezső Múzeum igazgatója.
A Duna vízhozama csütörtökön elérte az elmúlt 23 év legalacsonyabb szintjét Románia határánál.
Családja, pályatársai, barátai és tisztelői vettek végső búcsút csütörtökön Szilágyi Tibor Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművésztől a Farkasréti temetőben Budapesten.
A legfőbb ügyészség vádat emelt csütörtökön Diana Șoșoacă EP-képviselő ellen négy rendbéli jogellenes fogvatartás miatt, miután 2021 decemberében bezárt az irodájába egy olasz újságírónőt és televíziós stábját, akik interjút akartak készíteni vele.
Megrongálódott egy ingatlan kerítése, két közlekedési tábla, valamint egy gázvezeték a csütörtök reggel Lemhénynél történt balesetben – közölte a rendőrség.
Jóváhagyta Gyergyószentmiklós önkormányzata a Csíky-kert rendbetétléről szóló finanszírozási szerződést, és döntött a Virág negyed északi részének rendezéséhez szükséges telekkönyvi módosításról is.
A bukaresti nyugdíjpénztárnál és további 29 helyszínen egy nyugdíjcsalással kapcsolatos ügyben szerdán végrehajtott házkutatások nyomán hét személyt őrizetbe vettek, további 13-at hatósági felügyelet alá helyeztek – közölte csütörtökön rendőrség.
Ráduly János néprajzkutatótól, írótól, költőtől, műfordítótól, rovásírás-kutatótól, népmesegyűjtőtől búcsúzik közösségi oldalán Kibéd község önkormányzata.
Sétálni indult Sepsiszentgyörgy főterére, de nem tért vissza az elhelyezési központba az a két lány, akit most a rendőrséggel kerestetnek.
Felújítása után ismét látogatható a gernyeszegi Teleki-kastély, amelyet az elmúlt három évben restauráltak uniós forrásból. A csütörtöki bejáráson Teleki Kálmán gróf mutatta be az épületet, ahol a felújítás során az eredeti értékek megőrzésére törekedtek.
Marosvásárhelyen javában zajlik a városháza által megszervezett ingyenes ivartalanítás. Két rendelőben várják a kutyákat, cicákat.
szóljon hozzá!