
A Bolyai utca csak részlegesen válna sétálóutcává
Fotó: Haáz Vince
Marosvásárhelyen sokszor találnak alkalmat arra, hogy az Enescu utcát lezárják a gépkocsiforgalom elől, és olyankor az utca a gyalogosok terévé alakul egy napra. Azonban még várni kell arra, amíg végleg sétálóutca lesz belőle. A polgármesteri hivatal szerint komoly szakmai kihívás ilyen tereket létrehozni, és a helyi önkormányzat döntésére van szükség ehhez, amit a közlekedési rendőrséggel és közlekedési bizottsággal meghozott tanácskozás kell megelőzzön.
2024. június 02., 09:062024. június 02., 09:06
Marosvásárhelynek jelenleg nincs olyan városi tere, ahol csak gyalogosok közlekedhetnek,
Erdélyben sok város büszkélkedhet ilyen térrel, akár többel is.
A marosvásárhelyi polgármesteri hivatal tervei szerint májustól kellett volna szombatra és vasárnapra lezárni a Bolyai utcát az autók elől, de egyelőre ez még nem valósult meg.
Ilyen volt a Vibe Street Edition, a Múzeumok éjszakája, és május 31-én, illeltve június elsején is élettel telik meg a két szecessziós épület közötti tér azáltal, hogy lezárták az autós forgalom elől.
Fotó: Haáz Vince
Megkeresésünkre Soós Zoltán polgármester sajtószóvivője, Nagy Éva közölte, hogy
Erre vonatkozó indítványt pedig azt követően fognak előterjeszteni, amikor a munkaterületet sikerült megszervezni, és látják, hogy az építkezéshez szükséges útvonalakat hogyan tudják biztosítani anélkül, hogy a város autós forgalmát tovább nehezítenék.
Az Enescu utcát véglegesen lezárnák az autósforgalom elől
Fotó: Haáz Vince
Ennek a tervezése folyamatban van, komoly szakmai kihívás, és ehhez is a városi tanács döntésére van szükség, amit szintén a közlekedési rendőrséggel és közlekedési bizottsággal korábban meghozott tanácskozás kell megelőzzön” – közölte a polgármesteri hivatal sajtómunkatársa.
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
Maros megyében 1990 óta először írtak ki népszavazást, hogy lemondassanak egy polgármestert. A mezőszengyeliek június 14-én döntenek arról, hogy maradjon a jelenlegi községvezető vagy mennie kell.
Az ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtöki nyilatkozatának előzménye, hogy hantavírus-járvány tört ki egy Európához közeledő óceánjáró hajón.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint a helyreállítási és a kohéziós alapból megvalósuló beruházások miatt borítékolható, hogy Románia gazdasága növekedéssel zárja a 2026-os évet.
A kihívások éve lesz az idei – állítja a Maros Megyei Tanács elnöke, aki szerint az 1,18 milliárd lejes összköltségvetés fókuszában a megkezdett uniós pályázatok lezárása áll, miközben az állami források szűkössége miatt prioritásokat kellett felállítani.
A romániai üzemanyagárak jelenleg 16 százalékkal alacsonyabbak az európai átlagnál – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Versenytanács elnöke.
Megnyílt a 11. Csíkszeredai Könyvvásár: a nyitónapon a gyerekeket Varró Dániel humoros gondolatai, a felnőtt közönséget pedig az olvasásról, figyelemről és kultúráról szóló ünnepi beszédek szólították meg.
Újra elkezdődik péntektől a tilosban parkoló járművek elszállítása Marosvásárhelyen, miután a városháza autója visszakapta a rendszámát a rendőrségtől.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,27 banival (0,05 százalékkal) 5,2661 lejre csökkent a szerdai 5,2688 lejről.
Baleset történt csütörtök délután a székelyudvarhelyi Hunyadi János utcában – jelezte olvasónk. A baleset során senki nem sérült meg. A környékbeli utcákban torlódás alakult ki.
szóljon hozzá!