
Lassan, de biztosan fejlődik Barót város kórháza
Fotó: Tuchiluș Alex
A baróti önkormányzat még decemberben benyújtja a pályázatot, amely a városi gyógyintézet új épületszárnyának megépítését célozza. A baróti kórház ugyanakkor új életfunkció-monitorokat is vásárolhat az erdővidéki községek jóvoltából.
2024. december 12., 18:222024. december 12., 18:22
Rendkívüli ülésre gyűlt össze a baróti önkormányzat képviselő-testülete csütörtökön, hogy jóváhagyják a helyi kórház új épületszárnyára vonatkozó pályázatban való részvételt, ezzel együtt a gazdasági mutatókat, költségvetést, a megvalósíthatósági tanulmány módosításait és a licit-dokumentációt is.
Az ülésen Benedek Huszár János, Barót város polgármestere azt is elmondta:
Az előzetes tervek szerint az uniós forrásból kivitelezendő projekt részeként az új épületszárny a sebészeti, intenzív, szülészeti-nőgyógyászati és újszülött osztály számára biztosítana helyet, ugyanakkor felszerelést is a teljes körű ellátáshoz, többek között laboratóriumot és gyógyszertárat.
A járóbeteg-rendelő pályázatát már korábban benyújtották, ez jelenleg a pénzügyi elbírálás fázisában van. A kórház udvarának és közműveinek felújítása is jól halad, az idénre tervezett munkálatoknak rövidesen a végére érnek.
Az új épületszárny értéke 30 millió euró
Fotó: Tuchiluș Alex
A második napirendi pontnál belefoglalták az önkormányzat költségvetésébe többek között azt a 80 ezer lejt is, amely a jövedelemadóból visszaosztott többletből származik, és amelyről lemondtak Erdővidék községei a baróti kórház javára. Váncza Gabriella, a kórház menedzsere is részt vett a tanácsülésen, és elmondta:
Ilyen készülékből mindössze öt-hat darab volt eddig az intézményben.
A Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) ügyészei a rendőrségi nyomozókkal együttműködve január 23. és február 5. között 66 műveletet hajtottak végre – tájékozatott vasárnap az intézmény.
Önszántából távozott szombaton este fehéregyházi otthonából a 12 éves Boldijar Dorina Rozalia, aki azóta sem tért haza – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság, amely a lakók segítségére is számít a keresésben.
Az elmúlt 24 órában szolgálatot teljesítő közel 25 ezer belügyi alkalmazott több mint 2550 alkalommal intézkedtek, és csaknem 1500 mentési, elsősegélynyújtási és tűzoltási feladatot hajtottak végre – közölte vasárnap a belügyminisztérium.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint kedd estig havazással, jegesedéssel, a szél élénkülésével és jelentős lehűléssel járó időjárás várható Románia legnagyobb részén.
Az elmúlt 24 órában 93 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 95 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott vasárnap Facebook-oldalán a Salvamont.
Gálaesten ünnepelte szombat este a sepsiszentgyörgyi önkormányzat azokat az embereket, akik – hétköznapi hősökként – elkötelezetten és jókedvvel végzett munkájukkal teszik jobb hellyé a várost.
Kétszáz, elszigeteltebb helyeken pedig akár ötven méter alá is csökkent a látótávolság a köd miatt a Csíki-medencében – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Ittas volt és gépjárművezetői engedéllyel sem rendelkezett az 51 éves férfi, akit csütörtökön rövid üldözés után tartóztattak fel a hatóságok Körvélyfáján – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság. A férfi azóta előzetes letartóztatásba került.
A kolbászkészítésre is igaz, hogy ahány ház, annyi szokás – kinek sósabban, kinek paprikásabban ízlik jobban a termék.
A Szeben megyei törvényszék szombaton elrendelte az anyját a vagyonáért megölő Szeben megyei nő másik tettestársának harminc napos előzetes letartóztatását.
szóljon hozzá!