
A gyergyószentiklósi városháza pénzügyi osztályán kell benyújtani az adókedvezményre az igényléseket
A jövő évre vonatkozó adókedvezményeket még az idei év vége előtt kell igényelniük a jogosult gyergyószentmiklósiaknak a városházán. Erre a munkaszüneti napok miatt csak kevés ideje maradt az érintetteknek.
2018. december 20., 15:502018. december 20., 15:50
2018. december 20., 15:512018. december 20., 15:51
A vonatkozó jogszabályok értelmében még 2018 vége előtt kell igényelni azokat az adókedvezményeket, amelyeket igénybe szeretnék venni 2019-ben az érintettek. Amint a gyergyószentmiklósi városháza közölte,
A kisnyugdíjasok a birtokukban lévő belterületek adójából számíthatnak kedvezményre. 25 százalékkal kevesebbet kell fizessenek, akik minimálbér és a minimálbér fele közötti összegű nyugdíjból élnek. 50 százalékos kedvezményben részesülhetnek azok a nyugdíjasok, akiknek jövedelme a minimálbér felénél kisebb.
Jogi személyek esetén bizonyítani kell, hogy az alapító aktába bele vannak foglalva azon tevékenységek, amelyek indokolják a haszongépjárművek birtoklását.
Teljes, 100 százalékos adókedvezményt kaphatnak a súlyos és halmozottan súlyos fogyatékkal élő személyek az általuk birtokolt épületre és autóra. Az adókedvezmények mindegyikénél fontos, hogy minden egyéb adója legyen kifizetve az igénylő személynek. A kedvezményeket csak akkor kaphatják meg, ha még idén megtörténik az igénylés, tehát
A városháza ugyanakkor közleményben jelezte, hogy aki az év utolsó napjaiban tervezi befizetni hátralékait, december 21-ig, péntekig tegye meg, a két ünnep közötti fennakadások elkerülése érdekében.
Csütörtökön szavaznak az adókról
A gyergyószentmiklósi önkormányzati képviselő-testület a csütörtök délutáni ülésén tárgyalja a 2019-es évre érvényes helyi adók és illetékek mértékét. Úgy tudjuk, nem várható nagyobb mértékű emelés, a gyergyószentmiklósi adók csak a törvény által aláírt mértékben, az infláció változásával arányosan fognak növekedni.
Több mint tíz óra késéssel futott be a bukaresti északi pályaudvarra a Muntenia IR 79 nemzetközi vonat, amely még csütörtök délután indult útnak Budapestről. Az országba való belépés után a mozdony meghibásodott.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben az új középiskolai tanterveket jóváhagyó miniszteri rendelet.
Nyári gumiabroncsokkal felszerelt járművel hajtott az autópályán egy nő, akit pont kiszúrt a rendőrség.
Újabb harminc napra meghosszabbította pénteken a tavalyi bányakatasztrófa nyomán elrendelt vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Tizenöt megye több mint 30 településén és Bukarestben okozott vészhelyzeteket a sűrű havazás, hóvihar és a heves szél az elmúlt 24 órában – közölte pénteken a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős aktivitást fejtettek ki 2025-ben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság Állatvédelmi Irodájának munkatársai az állatok védelme érdekében.
Lényegesen lehűl az idő az elkövetkező napokban Székelyföldön, sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) a jeges utak jelentette veszélyre hívta fel péntek reggel a lakosság figyelmét.
Újabb hóréteg rakódott le az elmúlt egy napban az ország számos pontján, Székelyföld nagyobb városainak zömében 20 centiméterhez közelít hóvastagság.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt pénteken 5 óra 50 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!