
Nem sikerült még minden csíkszeredait nyilvántartásba venni a népszámlálás során. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
A legfrissebb adatok szerint Csíkszeredában a lakosság 83,2 százaléka számláltatott meg, ami azt jelenti, hogy vasárnapig még hatezer személyt kellene összeírni a városban – tudtuk meg Bors Béla, csíkszeredai alpolgármestertől.
2022. július 27., 22:122022. július 27., 22:12
Az alpolgármestertől megtudtuk, hogy a lakókat kilenc összeíró pontnál fogadják a következő négy napban.
A városházán, a volt Postabank épületében működő ügyfélközpontban és a Csiba-erdőalji iskolában naponta 10 és 18 óra között, az RMDSZ-székházban (Mihai Eminescu utca 2/A), Hargita Megye Tanácsának iktatójában és a Magyar Ügyek Házában (Gál Sándor utca 8.) 8 és 16 óra között várják az érdeklőket, továbbá a Kájoni János Megyei Könyvtárban 8 és 16 óra, pénteken 8 és 14 óra között, a központi Harvíz-pénztárnál (Akác utca 1.) csütörtökön és pénteken 10 és 12 óra között, a Decemberi forradalom utca 17. szám alatti pénztárnál pedig csütörtökön 13-16, illetve pénteken 11-13.30 között.
Nekünk Csíkszeredában nélkülözhetetlen ez, és senkit sem kellene visszatartsanak az olyan tévhitek, amelyek szerint ez a népszámlálás jövőbeli adóemelésekről vagy bármilyen megszorításokról szól. Számomra furcsa és felfoghatatlan, hogy hogyan lehetünk ennyire közömbösek, hiszen máskor büszkén vállaljuk és ünnepeljük magyarságunkat és a vallási hovatartozásunkat” – mutatott rá az alpolgármester.
Szerinte országos probléma a lakosság bizalmatlansága, és csak összefogás, valamint egy erős érzelmi elköteleződés által valósulhatna meg a teljes lakosság megszámlálása ilyen rövid időn belül.
A Moldovai Köztársaság „megelőző jellegű, néhány órás” energetikai segítséget kért Romániától, miután péntek este és szombat reggel Oroszország támadást indított Ukrajna energetikai rendszere ellen.
Legutóbbi ülésén a kormány jóváhagyta 303 állás meghirdetését az uniós helyreállítási forrásokból épített bölcsődéknél – tájékoztatott szombaton az oktatási minisztérium.
Az idei első félévben 2472 személy szenvedett munkabalesetet Romániában, 17 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában; az áldozatok közül 32-en vesztették életüket, 59 százalékkal kevesebben, mint az előző év első hat hónapjában.
Szándékosan nekihajtott egy másik autónak, ezáltal egy 21 éves fiatalember, valamint annak egyéves és négyhónapos lánya életét oltotta ki az a 38 éves Ialomița megyei férfi, akit Nagy-Britanniában azonosítottak és vettek őrizetbe a hatóságok.
A december első hetében végzett ellenőrzéseik során összesen 4,3 millió lejre bírságoltak és 13 gazdasági szereplő tevékenységét függesztették fel az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) felügyelői.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt szombaton 9 óra 25 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Idén is tíz kategóriában vehették át a Prima és Prima Primissima Díjakat a magyar szellemi élet, a művészet, a tudomány és a sport jeles képviselői a Müpában megtartott pénteki gálaesten. A díjazottak között találjuk Visky András írót, drámaírót is.
Daniel David oktatási miniszter pénteken aláírta az iskolai házi feladatok szabályozását módosító rendeletet.
Ismét hadgyakorlatok zajlanak a sepsiszentgyörgyi Păiș David lőtéren december 8-12 között.
A Sapientia EMTE Doctor Honoris Causa címet adományozott pénteken Sapientia Kolozsvári Karának főtéri épületében Borhy László régészprofesszornak, az MTA rendes tagjának.
szóljon hozzá!