
A csíkszeredai Kossuth Lajos utcában még várni kell a jelentősebb változtatásokra
Fotó: Pinti Attila
Az övezeti rendezési terv (PUZ) hiánya több évre tolta ki a csíkszeredai városközpont, ezen belül a Kossuth Lajos utca és a Temesvári sugárút átalakításának lehetőségét. A városközpont emiatt a mobilitási terv finanszírozásából is kimaradt.
2022. május 21., 20:002022. május 21., 20:00
Legalább két-három évre van szükség ahhoz, hogy a Csíkszereda központi övezetét, ezen belül a Kossuth Lajos utcát is érintő övezeti rendezési terv végleges formát öltsön – közölte kérdésünkre Bors Béla. Csíkszereda alpolgármestere szerint
„Addig, amíg ez el nem készül, formailag nem tudunk változtatni a jelenlegi szerkezeten, nagyobb beavatkozást nem végezhetünk” – magyarázta. Hozzátette,
Fotó: Pinti Attila
A rendezési terv elkészülte után lehet gondolkodni azon, hogy milyen módon lehet még beavatkozni az utca átalakítása érdekében – mutatott rá az elöljáró, aki szerint ez akár szerencsés helyzet is lehet, mert
Akkor lehet majd látni, milyen igények mutatkoznak úgy a Kossuth utcában, mint a Temesvári sugárút alsó szakaszán, ahol szintén szükség lenne változtatásokra – vázolta Bors Béla.
A tervből végül nem lett semmi, mert az övezeti rendezési terv hiányában az építési felügyelőség nem engedélyezte a változtatásokat, a mobilitási terv beruházásaiból így kimaradt a Kossuth Lajos utca átalakítása, akárcsak az okos forgalomirányító rendszerek telepítésének finanszírozása.
Több tíz kilométeren át 1800–2000 méteres magasságban kígyózik, sokan a romániai tereputak királyának tartják. Aki a Transalpinát már bejárta, lehet fogalma róla, de a belőle leágazó Strategica még azt is lepipálja.
A rendőrök őrizetbe vettek három, 18 és 24 év közötti fiatalembert, akiket azzal gyanúsítanak, hogy egy TikTokon terjedő álhír miatt szombaton részt vettek egy bevetésre siető mentőautó megtámadásában a Kolozs megyei Récekeresztúron.
A belügyminisztérium Katasztrófavédelmi Főosztályának (DSU) vezetője, Raed Arafat szerint a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársainak megtámadását az az álhír váltotta ki, amely szerint „egy fekete mentőautó gyerekeket rabol”.
Botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira, akik egy beteget próbáltak ellátni Récekeresztúron. A mentőautó sofőrje súlyosan megsérült – közölte vasárnap a Facebook-oldalán az egészségügyi minisztérium.
Az együtt végzett munka örömét, az aratás hagyományát és a kaláka közösségformáló erejét is megtapasztalhatták az érdeklődők szombaton Csíkszentkirályon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint hétfő 10 órától szerda 21 óráig az egész országban kánikulára, rendkívül magas hőmérsékletekre, fokozott hőterhelésre és trópusi éjszakákra van kilátás.
Nyolc centiméterrel nőtt a Duna vízszintje a csernavodai atomerőműnél, ami biztosítja a létesítmény további működését – közölte vasárnap a Facebook-oldalán Radu Miruță.
Mehringer, Co Lee és a Blahalouisiana Sziget fesztiválos koncertjét is láthatják majd a közmédia nézői az M1-en – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
2 hozzászólás