
Idén több utcában teljes körű felújítás végeztek
Fotó: Haáz Vince
Ötmillió lejjel egészítették ki az útjavításokra szánt keretösszeget Marosvásárhelyen, hogy a téli hideg beálltáig folytatni tudják az elkezdett munkálatokat. A betervezett utak 65–70 százalékát sikerült felújítani, javítani.
2022. október 09., 18:582022. október 09., 18:58
2022. október 09., 19:022022. október 09., 19:02
A szeptemberi költségvetés-kiegészítéskor a marosvásárhelyi önkormányzati képviselők megszavazták, hogy további ötmillió lejt fordítanak az idei utca- és járdafelújításra, kátyúzásra.
A marosvásárhelyi polgármesteri hivatal közterület-rendezési osztályának aligazgatója, Gedő István a Székelyhonnak elmondta, hogy a költségvetés kiegészítése előtt egyeztettek a kivitelező cégekkel, kérve, becsüljék meg, milyen munkálatokat tudnak még idén, a fagy beállta előtt elvégezni. Az általuk küldött becslések alapján kérték a költségvetés-kiegészítést.
Mint ismert, a vállalat Bega utcai udvarát teljesen átalakították, hiszen az elektromos autóbuszok töltésére alkalmas állomásokat szereltek be, ugyanakkor az egész udvart felújították, hiszen több tíz éve el volt hanyagolva.
Megkérdeztük Gedő Istvánt, hogy az idénre betervezett munkálatokból mennyit sikerült megvalósítani. Év elején mindig elfogadják azoknak az utcáknak a jegyzékét, ahol teljes felújítást szeretnének végezni, de a lakónegyedi utcák listáját is, ahol feltételül kátyúzni kell. Menet közben történnek módosítások, hiszen vannak sürgős munkálatok is, de alapvetően az év elején elfogadott menetrend szerint történik a közterületek felújítása.
Fotó: Haáz Vince
Az illetékes elmondta, noha ő szerette volna „a fél várost leaszfaltozni”,
az utcák, járdák teljes körű felújítása terén.
Ami az idén elmarad, azt jövőben végzik el, ahogy tavasszal az időjárás megengedi. Idén többek között felújították Marosvásárhelyen a Párkány (Kornisa) negyed több utcáját, a Hadsereg teret, a Szabadság, Legelő, Visó, Avram Iancu, Tündér, Pandúrok, 1918. December 1. utcákat, de a főtéren is több szakaszon újítottak, új járdát és teljes körű felújítást kapott a Gh. Șincai, Traian Moșoiu, Bőség, Slatina, Dobrogeanu Gherea utca.
Tavaly az előző évhez képest 2,6 százalékkal csökkent a gépkocsigyártás Romániában, összesen 545 510 jármű gördült le a gyártósorról – derül ki a Romániai Gépkocsigyártók Egyesületének (ACAROM) szombaton közzétett adataiból.
A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson – jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.
Nem maradnak magukra kiszolgáltatottságukban a székelyföldi hajléktalanok, a régió minden városában felkészülten várják őket a hajléktalanszállók, nemcsak meleg szállással, hanem meleg étellel is.
Kigyulladt egy autóbusz Segesvár mellett szombat délben, a buszon tartozkodó 47 utas sikeresen kimenekült a járműből, senki nem sérült meg.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a férfit, aki szilveszter éjjelén alkohol hatása alatt, egy heves vita során többször ütötte meg ököllel és rugdosta meg feleségét, elsősorban a fején és a felsőtestén.
A Déda községhez tartozó Maroskövesdre riasztották a tűzoltókat szombat reggel, ahol egy középület műszaki helyiségében ütött ki tűz.
Nem csak hó és fagy, de megerősödő széllökések is jelzik, valóban megérkezett a hideg térségünkbe. Keddig nem is fog változni az időjárás.
„Visszaállt a világ rendje” ezúttal a Keleti-Kárpátok csúcsain és hegyközi medencéiben volt a leghidegebb országszerte.
Mindeddig nem okozott komolyabb fennakadásokat Hargita megyében az erős havazás, de az elkövetkező napokra kiadott sárga jelzésű meteorológiai riasztás többletfeladatokat ró a hatóságokra.
Több mint tíz óra késéssel futott be a bukaresti északi pályaudvarra a Muntenia IR 79 nemzetközi vonat, amely még csütörtök délután indult útnak Budapestről. Az országba való belépés után a mozdony meghibásodott.
szóljon hozzá!