
Szeptember 12–13-án lesz a legmelegebb a hegyekben. Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Országszerte meleg időre lehet számítani a következő napokban, a hét közepén azonban már a sokéves átlagot megközelítő hőmérsékleti értékek várhatók, csapadék pedig szinte naponta előfordulhat a következő két hétben – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szeptember 11. és 24. között érvényes előrejelzéséből.
2023. szeptember 11., 18:032023. szeptember 11., 18:03
A hétfőn közzétett prognózis szerint Erdélyben a hét első három napján felmelegszik az idő, az alacsonyabban fekvő vidékeken átlagban 29–30 Celsius-fokos nappali csúcsértékek is előfordulhatnak,
Szeptember 17–24. között a hőmérsékleti csúcsérték átlaga 25–26 fok körül alakul.
Az éjszakai hőmérsékleti értékek nagyjából 11–13 fok körüliek lesznek a teljes kéthetes időszakban, csak a medencékben lesz ennél hidegebb. Csapadékra 14-e és 17-e között, illetve 21-e után lehet számítani – írja az Agerpres hírügynökség a meteorológiai szolgálat előrejelzésére hivatkozva.
A hegyvidéken az ilyenkor megszokottnál melegebbek lesznek a nappalok és enyhébbek az éjszakák. A csúcsértékek átlagban 15–20 fok körül, a minimumok 8 és 12 fok között alakulnak.
Az előrejelzések szerint szeptember 14–17. között, majd 21-e után várható csapadék.
Egy férfi meghalt, két másik személy megsérült szerdán reggel két kamion frontális ütközése következtében a 6-os országúton, Zsuppa (Jupa) település közelében – közölte a Krassó-Szörény megyei rendőrség.
Meghalt kedden a kórházban az a 12 éves marosborgói (Mureșenii Bârgăului) lány, akit hétfőn a járdán gázolt el egy autó a Beszterce-Naszód megyei településen.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kedd este bejelentette, hogy szerdán benyújtja a parlamentnek a kormányprogramot és a miniszterjelöltek névsorát. Közlése szerint kabinetjében a PNL és a PSD politikusai mellett szakértők is helyet kapnak.
Az infláció átírja a nyaralási szokásokat, de idén sem csökken a nyaralni indulók száma Székelyföldön. Törökország és Egyiptom tartja vezető helyét a Maros megyei turisták körében, a Csíki-medencében pedig Montenegró népszerűsége nőtt meg idén.
Megjelent az első kedvcsináló előzetes a soron következő, 2027-ben érkező Shrek-filmhez. A 2000-es évek népszerű animációs franchise-ja négy mozifilmet és két Csizmás kandúr spin-offot ért meg.
Medvék jelenlétét jelezték több településről is a hatóságoknak kedd délután és az esti órákban. A hatóságok Ro-Alertet küldtek az érintett települések lakóinak.
Ismét emberre támadt egy medve: ezúttal Brassó megyében sebesített meg egy körülbelül 50 éves férfit. A sérült életének megmentéséért mentőhelikoptert is bevetettek, amely elsőként érkezett a helyszínre.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
Mihai Dimian ügyvivő oktatási miniszter kedden közölte, hogy elküldték a Hivatalos Közlönyhöz megjelentetésre a 2030-tól érvényes érettségi-rendszer tantárgyait és vizsgáit jóváhagyó miniszteri rendeletet.
Közösségi összefogás eredményeképpen nyert a bálványosi talajminta a Magyar Talajtani Társaság által meghirdetett Az év talaja közönségszavazásán. A talajszelvényt Kis Mercedesz-Boglárka geológus-kutató nevezte be a versenybe.
szóljon hozzá!