
Szeptember 12–13-án lesz a legmelegebb a hegyekben. Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Országszerte meleg időre lehet számítani a következő napokban, a hét közepén azonban már a sokéves átlagot megközelítő hőmérsékleti értékek várhatók, csapadék pedig szinte naponta előfordulhat a következő két hétben – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szeptember 11. és 24. között érvényes előrejelzéséből.
2023. szeptember 11., 18:032023. szeptember 11., 18:03
A hétfőn közzétett prognózis szerint Erdélyben a hét első három napján felmelegszik az idő, az alacsonyabban fekvő vidékeken átlagban 29–30 Celsius-fokos nappali csúcsértékek is előfordulhatnak,
Szeptember 17–24. között a hőmérsékleti csúcsérték átlaga 25–26 fok körül alakul.
Az éjszakai hőmérsékleti értékek nagyjából 11–13 fok körüliek lesznek a teljes kéthetes időszakban, csak a medencékben lesz ennél hidegebb. Csapadékra 14-e és 17-e között, illetve 21-e után lehet számítani – írja az Agerpres hírügynökség a meteorológiai szolgálat előrejelzésére hivatkozva.
A hegyvidéken az ilyenkor megszokottnál melegebbek lesznek a nappalok és enyhébbek az éjszakák. A csúcsértékek átlagban 15–20 fok körül, a minimumok 8 és 12 fok között alakulnak.
Az előrejelzések szerint szeptember 14–17. között, majd 21-e után várható csapadék.
Radu Marinescu igazságügyi miniszter a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) ügyészi részlegének véleményezése hiányában Alex Florențát javasolja a DIICOT főügyész-helyettesi tisztségére, Marius Voineagot a legfőbb ügyész helyettesi posztjára.
A kéregetés visszaszorítása a célja annak, amikor a koldusok ellen lépnek fel a helyi rendőrök, és a törvény szerint meg is bírságolják őket. Ez eltünteti a kéregetőt a szemünk elől, de valójában nem oldja meg a problémát – csupán arrébb tolja.
Visszavonta a Realitatea Plus műsorszolgáltatási engedélyét az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) – írja az Agerpres.
Idén már huszonhat bejelentett vadkár volt Maros megyében, ahol tavaly 43 medvét lőttek ki. A napokban elkezdődött a medve-, farkas-, hiúz- és vadmacskaállomány felmérése is – számolt be a környezetvédelmi ügynökség vezetője, Cristina Pui.
Az Egyesült Államokkal való stratégiai együttműködés fontosságát hangsúlyozta, valamint a gazdasági és energetikai kapcsolatok erősödéséről beszélt Orbán Viktor kedden Budapesten, J.D. Vance-szel közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Több száz szankció, tucatnyi bevont jogosítvány és számos közlekedési bűncselekmény – ez a mérlege az ünnepi időszak rendőri ellenőrzéseinek Hargita megyében is.
Rendkívüli ülésen hozott döntéseket Gyergyószentmiklós képviselő-testülete két nagyvolumenű beruházás előkészítése kapcsán. A szándék szerint Gyilkostón a közművesítés kap új lendületet, és közel 4800 méternyi út korszerűsítése is közelebb került.
Mircea Abrudean szenátusi elnök szerint az Ilie Bolojan vezette kormány minden lehetséges intézkedést meghozott, hogy megvédje a lakosságot az üzemanyagárak emelkedésétől.
Százakat ellenőriztek, több sofőrt ittas vezetésen értek, egyik esetben büntetőeljárás is indult a hétvégi közúti razziák nyomán Maros megyében.
Villanyáram nélkül maradt 844 fogyasztó Borszéken az erős szél miatt – közölte kedden délután a Hargita megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!