
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A sokéves átlagnak megfelelő időjárás várható a következő két hétben, jövő héten pedig 22 Celsius-fokra csökken az átlagos nappali hőmérséklet – írja az Agerpres hírügynökség az Országos Meteorológiai Szolgálat szeptember 13–26. közötti periódusra vonatkozó előrejelzésére hivatkozva.
2021. szeptember 13., 13:102021. szeptember 13., 13:10
2021. szeptember 13., 13:112021. szeptember 13., 13:11
Erdélyben szeptember 17-ig meleg idő várható, átlagban 24–26 fokos napi hőmérsékleti csúcsokkal, illetve 9 és 13 fok közötti minimumokkal. Szeptember 18-tól 21-ig fokozatos lehűlés következik, a hőmérséklet a sokéves átlaghoz közelít, 17–20 fokos csúcsértékekkel és 7–10 fok közötti minimumokkal. Szeptember 22–26. között enyhén csökken az átlaghőmérséklet, a hónap utolsó harmadában megszokott hűvös idő várható.
Hegyvidéken szeptember 17-ig átlagban 17 fok körül alakul a maximális és 8 fok körül a minimális hőmérséklet. Ezután
amikor a hónap utolsó harmadában megszokottnál valamivel hidegebb lesz, a hőmérséklet csúcsértéke átlagban 8–10 fok között alakul, éjszaka pedig 2–4 fokra hűl le a levegő. Gyenge esőkre minden nap számítani lehet, de nagyobb mennyiségű csapadék csak szeptember 17–20. között várható.
A Zetelaka községhez tartozó Sikaszóban kedd délben és délután is láttak medvét. Este újabb településeken is feltűnt a nagyvad.
Gyulán román barátjával harangozott a görög-keleti templomban, Japánban asztalosinas volt, rácsodálkozott Mongóliára, születése óta hajtja a kíváncsiság. Az irodalmi Nobel-díjas Krasznahorkai László Marosvásárhelyen mesélt. Vastapssal köszönték.
Négy év szünet után ismét egy flashmobbal jelentkezett a sepsiszentgyörgyi Kék Hold táncklub, amelyről a beavatottak már tudják, hogy tagjait az eső sem tudja elriasztani. Kedd délután park felső sétányán 50 pár táncolt az esőben.
A német Rheinmetall hadiipari vállalat kedden bejelentette, hogy 5,7 milliárd euró értékű szerződéseket írt alá a román hadsereggel, amit a cég „az elmúlt időszak legnagyobb nemzetközi szerződéscsomagjának” nevezett.
Elkezdődött a beiratkozás a 2026-os nyári érettségi vizsgaidőszakra, a végzősöknek pedig június 4-én véget ér a tanév. A szóbeli vizsgák jövő héten, az írásbeli megmérettetések pedig június 29-én kezdődnek.
Kelemen Hunor szerint Eugen Tomac esetleges miniszterelnökké jelölése „még vészmegoldásnak sem” tekinthető.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) frakciói nem fognak bizalmat szavazni egy olyan kormánynak, amelyben a párt nem vesz részt – jelentette ki kedden Ștefăniță Avrămescu képviselő.
Vélhetően június második felében nyitják meg a forgalom előtt a Transzfogarasi utat a Szeben megyei Bilea-tó és az Argeș megyei Piscul Negru között – jelentette be kedden a brassói regionális útigazgatóság szóvivője.
A miniszterelnök kijelölésének és egy biztos parlamenti támogatást élvező stabil kormány megalakításának késlekedése az ország politikai, gazdasági, társadalmi és biztonsági helyzetének gyors ütemű romlásához vezet – jelentette ki Traian Băsescu.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) szenátusi frakcióvezetője, Daniel Fenechiu kedden kijelentette, hogy véleménye szerint pártja nem fogja támogatni Eugen Tomac miniszterelnökké jelölését.
szóljon hozzá!