
Nem elégedettek a járda minőségével
Fotó: Salamon Norbert
Az Örmény templom utca és a Gyilkostó sugárút közötti, terméskőből épített járda minőségileg nem felel meg az elvárásoknak, így a gyergyószentmiklósi városvezetés egyeztetéseket folytat a kivitelezővel, hogy kijavítsák a hibákat.
2019. október 04., 14:562019. október 04., 14:56
„Az örmény templom szomszédságában épülő járda munkálatai jelen pillanatban szünetelnek, a kivitelezővel nézetkülönbségeink vannak a minőséggel kapcsolatban. Most folynak az egyeztetések a javításokról” – árulta el Nagy Zoltán polgármester. A városvezető elmondta, épp ezért
Több helyen javításra, sőt néhol újrarakásra is szükség lehet, és csak ezt követően kerülnek majd ki az esti világításhoz szükséges lámpatestek.

Még augusztus elején elkezdték a területrendezési munkálatokat a gyergyószentmiklósi örmény katolikus templomnál, és bár az Örmény Művészeti Fesztiválra a beruházás egy részét elvégezték, tervezett időre – iskolakezdésre – nem sikerült befejezni a munkát.
A munkálatok elkezdése után tapasztalták, hogy az előzetesen tervezett járdaszakasz két végén marad egy-egy rész, vagyis nem kötődik össze a régi járdával. Ez további 40 négyzetméter felületet jelent, ide is terméskő kerül majd. A teljes beruházás összértéke meghaladja a 182 ezer lejt.
Az elmúlt 35 évben több mint 4,16 millió fővel csökkent Románia lakossága – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) elnöke, Tudorel Andrei által kedden közzétett elemzésből.
A munkaügyi minisztérium illetékesei feljelentik az ügyészségen azokat a személyeket, akik a gyanú szerint csalással szereztek fogyatékossági igazolást – közölte kedden a Facebook-oldalán Florin Manole.
Rendkívüli intézkedésekkel készülnek az ország déli részén a nehéz időjárási körülményekre. Ha egy mód van rá, most ne utazzunk a narancssárga riasztás alatt álló megyékbe, de közben Székelyföldre is visszatért a tél.
A legfelsőbb bíróság helyt adott Dan Șova semmisségi panaszának és érvénytelenítette a Szociáldemokrata Párt (PSD) korábbi szenátorának korrupciós perében hozott ítéletet.
Nagy a lavinaveszély a Fogarasi-havasokban és a Bucsecs-hegységben – figyelmeztetett kedden a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
A Potápi Árpád János Alapítvány a Magyar Nemzetért elindítja a Potápi Tehetségprogramot. A program célja, hogy támogassa a tehetséges és szülőföldjük iránt elkötelezett külhoni és anyaországi fiatalokat – közölte az alapítvány.
A kolozsvári tűzoltók kedden megtalálták annak a négyéves gyermeknek a holttestét, aki január 23-án tűnt el a Kis-Szamosban.
45 ezer lejes pénzbírságot róttak ki kedden a marosvásárhelyi rendőrök egy marosszentannai férfira, aki nagy mennyiségű használt cipőt, zsákot és más hulladékot dobott közterületre.
A következő két évben a beruházások felgyorsítása a gazdasági növekedés kulcsa makro- és mikrogazdasági szinten egyaránt – hangsúlyozta kedden Iancu Guda közgazdász a Romanian Business Leaders konferenciáján.
Cristian Sandache galaci történész szerint a Román Labdarúgó Szövetség diszkriminatív módon, idióta hozzáállással viszonyul az FK Csíkszeredához, amikor sorozatos bírságokkal sújtja a klubot a közösségi szimbólumok használata miatt.
szóljon hozzá!