Hirdetés
Hirdetés

Még a héten lehet jelentkezni az Erőss Zsolt Teljesítménytúrára

András Zsolt és Vadász Szatmári István. A teljesítménytúra legfontosabb tudnivalóit ismertették •  Fotó: EKE Gyergyó

András Zsolt és Vadász Szatmári István. A teljesítménytúra legfontosabb tudnivalóit ismertették

Fotó: EKE Gyergyó

Ahogy a korábbi nyolc alkalommal, ezúttal is több útvonalon lehet teljesíteni a gyergyószentmiklósi EKE által szervezett Erőss Zsolt Teljesítménytúra kihívásait. A május 25-i eseményre még várják a jelentkezőket.

Gergely Imre

2024. május 13., 17:112024. május 13., 17:11

Gyilkostóról indulnak és Gyergyószentmiklósra érkeznek meg az Erőss Zsolt Teljesítménytúra résztvevői,

festői környezetben gyalogolva, futva, kerékpározva megtéve a 20, 30, 50, illetve 57 kilométeres táv valamelyikét.

A szervezők ezúttal is a Hópárduc eltűnésének évfordulójához közel eső hétvégére időzítik a kihívást.

•  Fotó: Gergely Imre Galéria

Fotó: Gergely Imre

A túrát május 24-én, pénteken este 7 órakor megemlékezés előzi meg a gyergyószentmiklósi Salamon Ernő Gimnázium előtti emlékműnél.

Másnap pedig 7 és 9 óra között a Gyilkostó vendéglőtől indul a mezőny a négy erre kiválasztott útvonalon a város közelében lévő Hétvirág panzióhoz.

Hirdetés

Amint Vadász Szatmári István és András Zsolt szervezők a hétfői sajtótájékoztatójukon elmondták, a jelentkezési határidőt május 18-ig meghosszabbították. Regisztrálni kizárólag online lehet ezen a linken.

Az érdeklődők felkészültségük, erőnlétük szerint négy, a Gyergyói-havasokban és a Hagymás-hegységben kijelölt útvonal közül választhatnak, ezek ismertetése, térképek és más hasznos információk szintén megtalálhatók az esemény honlapján.

Vadász Szatmári István kihangsúlyozta, minden gyergyóinak az életben legalább egyszer végig kellene menni ezen a túrán, amely festői szépségű helyeken vezet át. De természetesen nem csak a helyieket várják.

•  Fotó: Barabás Orsolya Galéria

Fotó: Barabás Orsolya

Hétfő reggelig 176 túrázó regisztrált, de az a tapasztalat, hogy általában a határidő előtti utolsó napokban ugrik meg a bejelentkezők száma. A 20, 30, illetve 50 kilométeres gyalogos útvonalak mellett 57 kilométer kerekezés vár a biciklivel indulókra. Az utakat az elmúlt hetekben végigjárták a szervezők és új jelzéseket is festettek a könnyebb tájékozódás érdekében.

Minden regisztráló kap egy túrafüzetet, térképet, túrajelvényt tartalmazó csomagot, ellátást a frissítőpontoknál és az érkezésnél meleg egytálételt, illetve emléklapot is.

Gyilkostóra az igénylőket autóbuszokkal szállítják ki a szervezők, a célnál, vagyis a Hétvirág panziónál pedig tábortűz zárja az eseményt. A 14 évesnél fiatalabbak számára a részvétel ingyenes, hogy ezzel is népszerűsítsék a természetjárást a fiatalabb nemzedékek körében – mutatott rá András Zsolt (Zümi).

Erőss Zsolt (Csíkszereda, 1968. március 7. – Kancsendzönga, 2013. május 21. körül) 2002. május 25-én első magyarként mászta meg a Föld legmagasabb hegyét, a Csomolungmát. Magyarország legeredményesebb magashegyi hegymászója; tíz 8000 m fölötti csúcsot ért el sikeresen, kilencet kiegészítő oxigén nélkül (ebből kettőt műlábbal), amivel a nemzetközi élmezőnybe is bekerült. 2013. május 21-én a Kancsendzönga megmászása után a visszaúton eltűnt. (Wikipédia)

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. augusztus 19., szerda

Rövid szünet után ismét visszatér a kánikula Székelyföldre is

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán hőségre és kelletlen hőérzetre vonatkozó figyelmeztetéseket adott ki, amelyek csütörtöktől az ország nagy részére érvényesek lesznek.

Rövid szünet után ismét visszatér a kánikula Székelyföldre is
Hirdetés
2026. augusztus 19., szerda

Továbbra is a történelmi mélypont közelében marad a Duna vízhozama

A Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő három napban várhatóan másodpercenként 1300 köbméter körül stagnál, majd enyhén nő, és augusztus 25-ére eléri az 1350 köbmétert másodpercenként.

Továbbra is a történelmi mélypont közelében marad a Duna vízhozama
2026. augusztus 19., szerda

Kétszer is rengett a föld az éjszaka

Két, a Richter-skála szerint 3,3-as, illetve 2,9-es erősségű földrengés történt az elmúlt 12 órában Buzău és Vrancea megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).

Kétszer is rengett a föld az éjszaka
Kétszer is rengett a föld az éjszaka
2026. augusztus 19., szerda

Kétszer is rengett a föld az éjszaka

2026. augusztus 19., szerda

Augusztus 20-án újraindul a Híradó az M1-en

Új fejezet kezdődik a közmédia történetében augusztus 20-án, az államalapítás ünnepén elindul a független és hiteles Híradó – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-vel.

Augusztus 20-án újraindul a Híradó az M1-en
Hirdetés
2026. augusztus 19., szerda

Mától Baka András Magyarország köztársasági elnöke

Szerdán lép államfői hivatalába Baka András. Az Országgyűlés augusztus 11-én választotta meg köztársasági elnöknek a Legfelsőbb Bíróság volt elnökét, akit a kormánypárti Tisza-frakció jelölt.

 

Mától Baka András Magyarország köztársasági elnöke
2026. augusztus 18., kedd

Kijött az előzetes a Száz év magány sorozatadaptációjának utolsó részéhez

Közeledik a Száz év magány sorozatfeldolgozásának lezárása, a Netflix pedig közzétette a Grand Finale néven futó utolsó epizód előzetesét.

Kijött az előzetes a Száz év magány sorozatadaptációjának utolsó részéhez
2026. augusztus 18., kedd

Bolojan: nem szabad a törvényalkotást politikai bosszúra használni

Nem szabad a törvényalkotást politikai bosszúra, az ellenfelek elleni támadásra használni - hangoztatta Ilie Bolojan, Románia ügyvivő miniszterelnöke kedden.

Bolojan: nem szabad a törvényalkotást politikai bosszúra használni
Hirdetés
2026. augusztus 18., kedd

A város arculatát és magánszférájukat féltik egy kézdivásárhelyi ingatlanberuházás ellenzői

Egy tervezett ingatlanberuházás miatt tartottak közvitát kedden Kézdivásárhelyen, miután az elképzeléssel nem értenek egyet az érintett utca lakói. A felek végül is nem jutottak közös nevezőre, a végső döntés a helyi képviselő-testület kezében van.

A város arculatát és magánszférájukat féltik egy kézdivásárhelyi ingatlanberuházás ellenzői
2026. augusztus 18., kedd

Villamosenergia-tároló beruházásokra ad pénzt a kormány

Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden bejelentette, hogy a Hivatalos Közlönyben hétfőn közzétették a Pályázati útmutatót az önálló akkumulátoros villamosenergia-tároló beruházásokhoz, amelyeket a Modernizációs Alapból finanszíroznak.

Villamosenergia-tároló beruházásokra ad pénzt a kormány
2026. augusztus 18., kedd

Nicușor Dan megalapozottnak tartja a feddhetetlenségi törvénnyel kapcsolatos beadványát

Nicușor Dan államelnök kedden az alkotmánybíróság feddhetetlenségi törvénnyel kapcsolatos hétfői döntésére reagálva kijelentette, várja a testület indoklását.

Nicușor Dan megalapozottnak tartja a feddhetetlenségi törvénnyel kapcsolatos beadványát
Hirdetés