
András Zsolt és Vadász Szatmári István. A teljesítménytúra legfontosabb tudnivalóit ismertették
Fotó: EKE Gyergyó
Ahogy a korábbi nyolc alkalommal, ezúttal is több útvonalon lehet teljesíteni a gyergyószentmiklósi EKE által szervezett Erőss Zsolt Teljesítménytúra kihívásait. A május 25-i eseményre még várják a jelentkezőket.
2024. május 13., 17:112024. május 13., 17:11
Gyilkostóról indulnak és Gyergyószentmiklósra érkeznek meg az Erőss Zsolt Teljesítménytúra résztvevői,
A szervezők ezúttal is a Hópárduc eltűnésének évfordulójához közel eső hétvégére időzítik a kihívást.
Fotó: Gergely Imre
Másnap pedig 7 és 9 óra között a Gyilkostó vendéglőtől indul a mezőny a négy erre kiválasztott útvonalon a város közelében lévő Hétvirág panzióhoz.
Amint Vadász Szatmári István és András Zsolt szervezők a hétfői sajtótájékoztatójukon elmondták, a jelentkezési határidőt május 18-ig meghosszabbították. Regisztrálni kizárólag online lehet ezen a linken.
Vadász Szatmári István kihangsúlyozta, minden gyergyóinak az életben legalább egyszer végig kellene menni ezen a túrán, amely festői szépségű helyeken vezet át. De természetesen nem csak a helyieket várják.
Fotó: Barabás Orsolya
Hétfő reggelig 176 túrázó regisztrált, de az a tapasztalat, hogy általában a határidő előtti utolsó napokban ugrik meg a bejelentkezők száma. A 20, 30, illetve 50 kilométeres gyalogos útvonalak mellett 57 kilométer kerekezés vár a biciklivel indulókra. Az utakat az elmúlt hetekben végigjárták a szervezők és új jelzéseket is festettek a könnyebb tájékozódás érdekében.
Gyilkostóra az igénylőket autóbuszokkal szállítják ki a szervezők, a célnál, vagyis a Hétvirág panziónál pedig tábortűz zárja az eseményt. A 14 évesnél fiatalabbak számára a részvétel ingyenes, hogy ezzel is népszerűsítsék a természetjárást a fiatalabb nemzedékek körében – mutatott rá András Zsolt (Zümi).
Erőss Zsolt (Csíkszereda, 1968. március 7. – Kancsendzönga, 2013. május 21. körül) 2002. május 25-én első magyarként mászta meg a Föld legmagasabb hegyét, a Csomolungmát. Magyarország legeredményesebb magashegyi hegymászója; tíz 8000 m fölötti csúcsot ért el sikeresen, kilencet kiegészítő oxigén nélkül (ebből kettőt műlábbal), amivel a nemzetközi élmezőnybe is bekerült. 2013. május 21-én a Kancsendzönga megmászása után a visszaúton eltűnt. (Wikipédia)
Zátonyra futott a Dunán hétfő éjszaka egy svájci zászló alatt közlekedő üdülőhajó a Mehedinți megyei Salcia térségében. A fedélzeten 186 utas és 52 fős személyzet tartózkodott.
Lángoló fafeldolgozó műhelyhez riasztották kedden délben a tűzoltókat Csíkszentsimonba.
Kórházba szállították, de később életét vesztette az a 14 éves fiú, aki elektromos rollerrel közlekedett az országúton Bihar megyében, amikor elgázolta egy autó. Marosszéken éppen a napokban ellenőrizték célzottan az elektromos rollerrel közlekedőket.
Romániából először telepítenek medvéket külföldre, egy franciaországi állatparkba. A négy nagyvadat a zernyesti medverezervátumból viszik át nemzetközi együttműködésben – írta kedden az MTI a rezervátumot működtető egyesület közlése alapján.
A dél-franciaországi Var megyében, Pontevès térségében segítik a növényzet- és erdőtüzek megfékezését a romániai tűzoltók.
Katonai drónok közös romániai gyártásában állapodott meg az Oves Enterprise romániai vállalat az Edrone ukrajnai dróngyártóval.
A Duna példátlanul alacsony vízállása miatt kedden 11 órakor ellenőrzött módon leállítják és leválasztják az országos energiarendszerről a cernavodai atomerőmű 1-es reaktorát – jelentette be hétfő este a Nuclearelectrica.
Kedden kirobbant az elmúlt tíz év első általános, azaz munkabeszüntetéssel járó sztrájkja az egészségügyi rendszerben. A székelyföldi kórházakban arról érdeklődtünk, hogy milyen hatással van az egységek működésére és a betegellátásra a tiltakozás.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök az oktatásban és egészségügyben dolgozók fizetésével kapcsolatos jelentős nézeteltérések miatt a következő két hétben nincs reális esély a közalkalmazotti bértörvény tervezetének elfogadására.
szóljon hozzá!