
A hatóságok dolga lesz kivizsgálni, hogy mi okozta a medve halálát. Képünk illusztráció
Fotó: Kovászna Megyei Környezetőrség
Medvetetemet talált egy erdőőr Hargita és Suceava megyék határában, tehát azon a környéken, ahol korábban egy halálos emberáldozattal járó medvetámadás történt – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2021. augusztus 03., 15:522021. augusztus 03., 15:52
2021. augusztus 03., 16:072021. augusztus 03., 16:07
A Suceava megyéhez tartozó Broșteni-i erdőőrség munkatársának jelentése nyomán a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság maroshévízi egységét riasztották, hogy az állategészségügyi igazgatóság munkatársaival közösen megállapítsák a medve elpusztulásának körülményeit, illetve megtegyék az ilyenkor szükséges jogi lépéseket az ügyben. A helyszín azért is érdekes, mert a környéken nemrég történt egy halálos emberáldozattal járó medvetámadás.

Egy pásztor életét vesztette, egy másik súlyos sérüléseket szenvedett a Hargita megye északi, Suceavával határos részén történt medvetámadás következtében. Az áldozat holttestét szombaton találták meg az erdőben.
Az ingyenes ivartalanítási programnak köszönhetően eddig már több mint 60 kutyát és macskát ivartalanítottak Marosvásárhelyen.
Andy Burnham, Manchester volt polgármestere az Egyesült Királyság új miniszterelnöke, miután III. Károly király hétfőn megbízta az új brit kormány megalakításával.
Változékony időjárásra kell készülni a következő két hétben Erdélyben: a hét eleji kellemes nyári időt átmeneti lehűlés váltja fel, majd a hétvégétől ismét melegedés kezdődik. Közben szinte minden nap számítani lehet záporokra és zivatarokra.
Andrew Tate és testvére, Tristan Tate hétfőn várhatóan egy floridai bíróság elé állnak, miközben a brit rendőrség kiadatásukat kéri egy szexuális bűncselekményekkel kapcsolatos nyomozás keretében – jelentette a dpa.
Véget ért az egészségügyi dolgozók hétfői kétórás figyelmeztető sztrájkja, amelyet a Sanitas Szakszervezeti Szövetség szervezett a közalkalmazotti bértörvény elleni tiltakozásul.
Két közlekedési bűncselekmény miatt indított büntetőeljárást az elmúlt napokban a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság. Egy sofőr ittasan és a szükséges jogosítvány nélkül vezetett járműszerelvényt, egy másik alkohol befolyása alatt ült kormány mögé.
Felhőszakadásokra és viharokra figyelmeztető előrejelzéseket adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A riasztások a székelyföldi megyékre is érvényesek.
A hétvégén 16 megye 31 településén és Bukarestben avatkoztak be a tűzoltók a viharkárok felszámolására.
Kétórás figyelmeztető sztrájkot tartanak hétfőn az állami egészségügyi dolgozók a közalkalmazotti bértörvény miatt. A munkabeszüntetés 9-től és 11 óráig tart.
A magánszemélyek hétfő reggeltől igényelhetnek állami támogatást új gépkocsi vásárlására a 2026-os roncsautóprogram keretében.
4 hozzászólás