
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Medvével balesetezett az elmúlt hétvégén egy gépjárművezető a Szejkefürdőn, a nagyvad elszaladt a helyszínről. A Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász Egyesület vezetője óvatosságra inti a környéken rendszeresen sportolókat, hiszen különösen veszélyes lehet a sebzett medve.
2021. július 12., 15:162021. július 12., 15:16
Személyi sérülés nem történt, csak anyagi kár keletkezett a szejkefürdői buszmegállónál történt balesetben, az elütött medve pedig elszaladt a helyszínről – tudtuk meg Mărmureanu-Bíró Leonárdtól, a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász Egyesület vezetőjétől. Mint mondta, kollégáival aznap este és másnap is megpróbálták felkutatni a sebzett vadat, de nem jártak sikerrel.
A pórul járt sofőrtől csak annyit tudtak meg, hogy egy nagytestű, fekete színű medvéről van szó. Az egyesület igazgatója hangsúlyozta, különösen veszélyes a sebzett nagyvad, így arra kéri a Szívek sétányát használó futókat és biciklizőket, hogy legalább egy hétig kerüljék el a környéket a balesetek elkerülése érdekében. Idén egyébként már másodjára ütnek el medvét a Szejkefürdőn.
A romániai polgárok valamivel több mint fele (50,4 százalék) úgy véli, hogy az Európai Unió és az Egyesült Államok közötti feszültségek körülményei között Romániának egyensúlyt kellene fenntartania a két partner között – derül ki egy felmérésből.
Öt székelyföldi helyszínen mutatják be Demeter Szilárd Hazaszótár című könyvét március 14-20. között.
Nicușor Dan államfő és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön aláírták a két állam közötti stratégiai partnerségről szóló közös nyilatkozatot a Cotroceni-palotában.
Idén is elindul a Székely Gyors és a Csíksomlyó Expressz a csíksomlyói pünkösdi búcsúba a Kárpáteurópa Utazási Iroda és a MÁV Személyszállítási Zrt. szervezésében – közölték a szervezők csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
A pénzügyminisztérium azt javasolja, hogy a kormány 2026 végéig hosszabbítsa meg a gázolaj árának kompenzálását a közúti fuvarozók számára. A tervezet szerint 2026. április 1. és december 31. között literenként 85 banis támogatást kapnának a fuvarozók.
Stabilitási prémium a fiataloknak, támogatás a munkáltatóknak és több online szolgáltatás – több ponton is változott a munkanélküli-biztosítási rendszer.
Nicușor Dan államfő csütörtökön fogadta Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.
Lehűlés és csapadék érkezik március második felére, felváltva az eddigi igazán száraz és szokatlanul meleg időszakot – jelzik előre a meteorológusok.
Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.
A Székelyföldről utazók által leggyakrabban használt repülőterek egy részén már enyhítették a kézipoggyászban szállítható folyadékokra vonatkozó szabályokat: bizonyos feltételek mellett akár kétliteres kiszerelésben is vihető folyadék a fedélzetre.
szóljon hozzá!