
Fotó: Székelyhon
Egy nagy kan medvét ütött el Alsóboldogfalva környékén a Kék Nyílként ismert, Segesvár és Székelyudvarhely között közlekedő vonat. Az eset vélhetően csütörtök este történt, az elpusztult vadat pénteken fedezték fel a hatóságok.
2021. június 18., 19:182021. június 18., 19:18
2021. június 18., 19:222021. június 18., 19:22
A fején sérült meg, valamint egyik lábát is elveszítette az az elpusztult medve, amelyre pénteken délután bukkantak rá a hatóságok az Alsóboldogfalva adminisztratív területén áthaladó vasúti síneknél – tudtuk meg Fazakas Attilától, a Hubertus Vadász- és Sporthorgász Társulat vezetőjétől. A szakember szerint
Fazakas Attila szerint egy 400–450 pontos kan medvéről van szó. A vadászok jelenleg azt várják, hogy a helyszínre érkezzenek a környezetvédelmi szakemberek, majd a szükséges vizsgálatok után el fogják ásni a tetemet.
Egy 59 éves nő életét vesztette, egy másik pedig megsérült csütörtökön, a Kolozs megyei Gyerőfalva és Körösfő között az 1-es országúton történt közúti balesetben; a balesetet okozó sofőr elhajtott a helyszínről.
Marosvásárhelyen csaknem ötszáz utca van és ezek csupán felében járnak a hókotró gépek. Soós Zoltán polgármester szerint a prioritás az, hogy a városi közlekedés folyamatos legyen, ne álljon le.
Nicușor Dan csütörtökön kijelentette, reménykedik abban, hogy 2026 elhozza a békét Európában, és Románia támogatja Donald Trump amerikai elnök erőfeszítéseit a gyors és tartós békét eredményező tárgyalásokra.
Marosvásárhelyen idén is megszervezik az ökumenikus imahetet, amikor a különböző felekezetű hívők más-más templomban gyűlnek össze igét hallgatni, imádkozni. Idén az imahét január 18-án, vasárnap kezdődik.
A tűzoltók helyszínelése nyomán kiderült, hogy nem gázpalack robbanása okozta a csütörtök délutáni bikfalvi balesetet.
Mindössze néhány másodperc választott el egy járókelőt attól, hogy súlyos sérüléseket szenvedjen, amikor a lugosi rendőrség egyik melléképületében robbanás történt.
Sepsiszentgyörgyön január 20-án, kedden, 17 órától lakossági fórumot tartanak, amelynek fő témája az adóemelés lesz – jelentette be közösségi oldalán a város polgármestere, Antal Árpád.
Inkább érdeklődtek, mintsem fizettek – nem alakultak ki hosszú sorok a csíkszeredai városháza ügyfélközpontjában az adófizetésre a pénztáraknál. A tumultus elmaradt az első adófizetési napon, csütörtökön.
Újabb kilenc elhalálozást okozott az influenzavírus Romániában a múlt héten; ezzel húszra nőtt az idei influenzaszezon haláleseteinek száma – közölte csütörtökön az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Törökország idén vadászgépeket küld Észtországba és Romániába a NATO légtérrendészeti misszióinak keretében – jelentette be csütörtökön a török védelmi minisztérium.
5 hozzászólás