
Újabb medve vált vonatbaleset áldozatává. Idén ez már a sokadik. Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Ismét elütött a vonat egy medvét a sepsibükszádi vonatállomás közelében, ahol néhány hónappal ezelőtt is történt hasonló eset – tájékoztatott a Kovászna Megyei Környezetőrség.
2021. november 16., 16:402021. november 16., 16:40
A hatóság képviselőit hétfőn riasztotta a megyei rendőrkapitányság, hogy a sepsibükszádi vasúti állomás közelében a sínek között medvetetemet találtak. Az állatorvos és az illetékes hatóságok képviselői a helyszínen megállapították, hogy a medvét vonat ütötte el. Az állat tetemét elszállították, hogy elhamvasszák – számol be az Agerpres.
Legutóbb júniusban történt hasonló eset Sepsibükszád községben: akkor az Olt folyó medrében találtak egy elpusztult medvét. A helyszínre kiszálló illetékes hatóságok és az állatorvos akkor is megállapították, hogy a nagyvadat a vonat ütötte el.
Egy hónappal később Gidófalva (Ghidfalău) közelében gázolt el egy medvét a vonat. Ugyanabban az időszakban a 12-es országúton, Gidófalva és Sepsiszentgyörgy között ütöttek el gépkocsival egy medvét, amelyet később sérülései miatt el kellett altatni.
A Román Nemzeti Bank (BNR) a korábbi 8,8 százalékról 9,6 százalékra módosította a 2025 végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2026 végére pedig a korábbi 3 százalék helyett 3,7 százalékos inflációra számít – nyilatkozta pénteken Mugur Isărescu.
Ismét Csíkszeredában mérték az ország leghidegebb hajnali értékét, de fagypont alá kúszott a hőmérő mutatója Székelyföld más településein is.
Két pert indítottak a Kovászna megyei állatorvosok az Országos Állategészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Hatóság és megyei kirendeltsége ellen, mivel hónapok óta nem kapták meg a szerződéses munkájukért járó díjazást.
A bukaresti rendőrség tájékoztatása szerint egy mélyaltatásos beavatkozás közben a gyermeknek leállt a szívműködése és a légzése és nem tudták újraéleszteni.
Nem sikerült közös nevezőre jutni a bírói és ügyészi különnyugdíjak reformjáról a Cotroceni-palotában zajlott szerdai tárgyalásokon – közölte csütörtök este Ilie Bolojan.
A kormány jövő héten közvitára bocsátja a közigazgatási reform tervezetét – jelentette ki csütörtök este a miniszterelnök.
Csíkszeredai Magyar Főkonzulátus és a Csíki Vállalkozók Egyesülete idén tizenkettedik alkalommal hívja életre a Jótékonysági Katalin-bált, a közösségi összetartozás és a segítő szándék ünnepét, november 21-én, 18 órai kezdettel a Fenyő Hotelben.
A baróti anyuka ügye, aki fia méltatlan iskolai bánásmódja miatt fordult a hatósághoz, csak egy a panaszok közül. Ebben a tanévben eddig 25 beadvány érkezett a tanfelügyelőséghez, a leggyakoribb problémák a pedagóguscsere és a beiskolázási nehézségek.
A fejlesztési minisztérium biztosítja a helyreállítási tervbe (PNRR) foglalt minden olyan beruházás finanszírozását, amelyet idén augusztus 19-ig elkezdtek – nyilatkozta Cseke Attila miniszter csütörtökön.
Bár az egykori Stúdió mozi épülete már szinte teljesen megújult Székelyudvarhelyen, a vetítésekre még várni kell. Mégis, ami néhány éve csupán vágyálom volt, a mozizás visszatérése a városba, ma már jóval közelebbinek tűnik.
szóljon hozzá!