
Egy füves részen bukkant fel a medve. Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
„Mai írótársam” – így mutatta be Facebook-oldalán Orbán Viktor a Tusnádfürdőn lefotózott medvét.
2025. július 25., 19:162025. július 25., 19:16
2025. július 25., 19:182025. július 25., 19:18
Szombat délelőtti tusványosi beszédére készült Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke, amikor „szokatlan vendégre” lett figyelmes. Vagyis, a helyszínt tekintve, nem is annyira szokatlan. Medvét láttak egy fákkal övezett, füves részen. A lefotózott nagyvadat közzé is tették pénteken délután a miniszterelnök Facebook-oldalán, így
„Az első sor már megvan. Haladunk. Szombatra kész lesz!” – írta ki még csütörtök délután Facebook-oldalára Orbán Viktor. Magyarország miniszterelnöke szombaton délelőtt fél tizenegytől tart előadást Tusnádfürdőn, a 34. Tusványoson Tőkés Lászlóval, Németh Zsolt moderálásában.
Az előadásra idén is regisztrálni kellett, erre viszont már lejárt a határidő. Harmadik éve folyamodnak ehhez a módszerhez a tusványosi szervezők, akik így kívánják megelőzni, hogy az előadást esetlegesen megzavarni kívánó csoportok megjelenjenek a helyszínen.
Két évvel ezelőtt Mihai Tîrnoveanu, a Calea Neamului (A Nép útja) nevű szélsőséges szervezet vezetője Facebook-oldalán jelentette be, hogy a Frăția Ortodoxă (Ortodox Testvériség) nevű szervezettel közösen fogják bojkottálni a magyar miniszterelnök beszédét. A regisztrációval azonban sikerült a tábor bejáratán kívül tartani a néhány tucatnyi hőzöngőt.
Tîrnoveanu idén is ott lenne Orbán Viktor tusnádfürdői előadásán, egy Facebook-posztban azt állítja, hogy szombaton 10 órától „szemtől szemben” találkoznak Orbán Viktorral Tusnádfürdőn, a bejegyzésből viszont nem derül ki, hogy ezúttal milyen akcióra készülnek.
Egyfajta oktatóvideót készített a Vâlcea megyei csendőrség abból az amatőr felvételből, amit azok az emberek készítettek, akik nem voltak hajlandók megvárni a beavatkozó egységet, és maguk próbálták meg elhajtani a medvét egy lapáttal.
Túl alacsony az általános sztrájk kirobbantásának a támogatottsága a tanügyben, így – bár a felmérés kiértékelése még nem zárult le – szinte biztosan elmarad a tiltakozás. A szakszervezet képviselője szerint az időzítés már nem is lenne szerencsés.
Nagy az érdeklődés a gazdasági szereplők részéről az ország legfiatalabb repülőterének bővítése iránt. A vezetőség szerint a fejlesztés kulcsfontosságú lépés abban, hogy Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtér országos és európai csomóponttá váljon.
Körülbelül 80 ezer gazdasági társaság összesen mintegy 2,3 milliárd lejjel tartozik az államnak, de az összeget nem tudják behajtani, mert a cégeknek már nincs bankszámlájuk – nyilatkozta az országos adóhatóság elnöke egy keddi szakmai rendezvényen.
Újabb beavatkozásra volt szükség a nagyvadak miatt Zabolán, ezúttal az iskola területén. A medvét és bocsait kora reggel vette észre egy alkalmazott, így a gyerekek nem kerültek veszélybe, de az oktatást aznap biztonsági okokból felfüggesztették.
Gyanús körülmények között halt meg egy csecsemő a bukaresti Polizu szülészeten. Az ügyészség vizsgálatot indított az ügyben.
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.
Esőre és viharokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás van érvényben kedden az ország szinte egész területén.
Előzetes letartóztatásba helyezték a perbáthidai gyilkosság fő gyanúsítottját – tájékoztatott a Bihar megyei ügyészség kedden.
Nicușor Dan államfő kedden azt nyilatkozta, hogy „viszonylag kevés” olyan kormányalakítási forgatókönyv jöhet szóba, amelyben stabil többség támogatja a kabinetet. A technokrata miniszterelnök kinevezését „esélyes forgatókönyvnek” nevezte az elnök.
szóljon hozzá!