
Ugyanaz a vészjelzés több órás eltéréssel. Többször is felébredtek keddre virradóan az udvarhelyiek
Medvét láttak Székelyudvarhelyen keddre és szerdára virradóan is, vészjelzéssel ébresztették fel a helyieket.
2020. szeptember 02., 10:182020. szeptember 02., 10:18
2020. szeptember 02., 10:242020. szeptember 02., 10:24
A csendőrség információi szerint szerdára virradóan egy férfi a Tábor-negyedi háza udvarán (a vészjelzés szerint a Szarkakő utcában) látott egy medvét, majd hívta a 112-t éjjel három óra után egy perccel. A szemtanú elmondása szerint
de mire a helyszínre értek a hatóságiak, a vadállat már távozott az udvarról. Egy szomszédos utcában találták meg, a rendőri és csendőri egység onnan hajtotta lakott területen kívülre.
A szerda hajnali esetet megelőzően keddre virradóan is hangos vészjelzést kaptak telefonjukon az udvarhelyiek, akkor a Köveshágó utca környékén láttak medvét.
Az éjjel és hajnal is felébresztett lakók bosszúsága jogos, egy olvasónk szerint a keddi vészjelzés egy háztartásba bő két óra eltéréssel futott be (fél háromkor és fél ötkor), kétszer is felriasztva az alvókat, a szerdai Ro-Alert pedig háromórás eltéréssel háromszor is befutott, éjjel három és reggel hat óra körül.
Egyébként nemcsak Székelyudvarhelyen, hanem egy környéki településen, a Siménfalva községhez tartozó Bencéden is láttak medvét keddre virradóan.
„A magyarok Istene mindenütt ott van, ahol a világon magyarok élnek” – fogalmazott a Sepsiszentgyörgy központjában tartott március 15-i ünnepségen Répássy Róbert igazságügyi államtitkár.
Száraz növényzet gyúlt ki a Marosvásárhely közeli Jedd területén március 15-én délután. A tűzoltók nehezen megközelíthető területen küzdenek a lángokkal, amelyek már átterjedtek az erdős terület aljnövényzetére és egy hétvégi ház kerítésére is.
Katonai eledeleket idéző gulyással, történelmi visszatekintéssel és muzsikával emlékeztek az 1848–49-es forradalom és szabadságharc hőseire a gyergyószentmiklósi Népművészeti Alkotóház udvarán. Ez volt a huszadik márciusi katonaeledel-kóstoló.
Sohasem fogjuk megengedni, hogy Magyarországot gyűlölet és düh kormányozza – jelentette ki a miniszterelnök a budapesti Kossuth Lajos téren az 1848-49-es forradalom és szabadságharc évfordulóján mondott ünnepi beszédében.
Tűz ütött ki vasárnap délelőtt a Prahova megyei Puchenii Moșneni település műemlék templomában, nincsenek áldozatok.
Nicușor Dan román államfő is köszöntötte a romániai magyarokat a nemzeti ünnep alkalmából.
A nemzet ereje nem abból fakad, hogy külön-külön erősek vagyunk, hanem abból, hogy számíthatunk egymásra, bízunk egymásban és kiállunk egymásért – hangoztatta a magyar nemzeti ünnep alkalmából közzétett üzenetében vasárnap Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke.
Ilie Bolojan miniszterelnök vasárnap köszöntötte a romániai magyar közösséget a magyarok nemzeti ünnepe alkalmából, kifejezve tiszteletét és elismerését a közösség Románia fejlődéséhez való hozzájárulásáért.
Katonai tiszteletadás mellett felvonták a nemzeti lobogót a március 15-i nemzeti ünnepen, vasárnap reggel Budapesten a Kossuth Lajos téren.
Erdély peremén fagypont alá esett a hőmérséklet vasárnapra virradóan, közepén viszont enyhébb volt a hajnal, „fagykoszorút” eredményezve.
3 hozzászólás