
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Vasárnapra virradóan több helyen láttak egy kisebb méretű medvét Szászrégenben. A csendőrök és rendőrök erdészekkel együtt keresték, illetve kergették ki a városból a vadállatot.
2019. december 15., 13:142019. december 15., 13:14
2019. december 15., 13:152019. december 15., 13:15
A Ro-Alert rendszeren a riasztást vasárnap éjszaka fél kettőkor adták ki, az üzenet értelmében a szászrégeni Fenyő utcában láttak medvét. Mint a Szászrégeni problémák Facebook-csoportban többen jelezték, a Szabadság és Ifjúsági utcákban, valamint a Kaufland környékén is látták a medvét. A vadállat az utca közepén szaladt, egy taxiautó volt a nyomában.
A helyi rendőrök, csendőrök és az illetékes vadásztársaság képviselői is az utcára vonultak,
Miután jó pár szászrégeni utcán végigszaladt, a medve a Maros-partra érve eltűnt az emberek szeme elől.
Szászrégen közelében idén többször láttak már medvét, a város felé vezető Körtvélyfája–Petele gyorsforgalmi úton több példányt is halálra gázoltak.

Medve ugrott egy személygépkocsi elé hétfőre virradóan Maros megyében, a Körtvélyfája és Petele közötti gyorsforgalmi úton. Szombaton hajnalban hasonló baleset történt ugyanazon az útszakaszon.

Egy-egy medvét gázoltak el Marosvécs Déda felőli kijáratánál, illetve a Körtvélyfája–Petele közötti gyorsforgalmi úton. Csütörtökön este a Ro-Alert rendszeren keresztül értesítették a dicsőszentmártoniakat arról, hogy egy kétbocsos anyamedve van a településen.
Két, folyóba esett ember mentésére riasztották szombat délután a segesvári tűzoltókat.
Mintegy 1500 utast érintenek a közel-keleti helyzet miatti járattörlések – tájékoztatott szombaton a bukaresti repülőtereket üzemeltető vállalt (CNAB) szóvivője.
Március első tíz napján nagyon kevés csapadék várható, túlnyomóan napos időre és az ilyenkor szokásosnál magasabb hőmérsékletekre lehet számítani, a nappali csúcsértékek többnyire 10 és 17 Celsius-fok között alakulnak.
A külügyminisztérium szombaton a közel-keleti biztonsági helyzet romlására hivatkozva a 8-as szintre emelte az Izraelre vonatkozó utazási figyelmeztetést a kilencfokozatú skálán, és arra szólította fel a román állampolgárokat, hogy ne utazzanak Izraelbe.
Országszerte fagyosan indult a naptári tél utolsó napja, de a legalacsonyabb értékeket – egy kivétellel – székelyföldi településeken mérték.
Pontosan mire lesz képes a Só-szoros, valamint Alsó- és Felsősófalva között tervezett árvízvédelmi rendszer, valamint mely területeket kell kisajátítani az építkezés miatt – erre kaptak választ a parajdi lakók pénteken, egy tájékoztató fórumon.
A szűrés nem csak papíron vagy „gyönyörűen csomagolt” programokban történik – jelentette ki Alexandru Rogobete miniszter pénteken.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Hargita megye tiszteletbeli nagykövete lett Borbás Marcsi. A televíziós szerkesztő és műsorvezető a 2027-es év népszerűsítésében segíti a székelyföldi megyét, amikor Európa Gasztronómiai Régiója lesz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya.
2 hozzászólás