
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Medvét láttak vasárnap éjjel Gyergyóditróban, ezért riasztották a hatóságokat a 112-n. Rendőrök, csendőrök és egy SMURD-egység sietett a telefonon jelentett helyszínre, egy ház udvarára, ahol még ott volt a kisebb termetű medve. A lakókat is figyelmeztették a veszélyre a Ro-Alert rendszeren keresztül.
2021. március 15., 10:242021. március 15., 10:24
2021. március 15., 12:402021. március 15., 12:40
Vasárnap éjszaka röviddel tizenegy óra után riasztották Gyergyóditróban a hatóságokat egy kis termetű medve felbukkanása miatt. A vadállat egy lakóház udvarán található hulladéktárolóban keresett élelmet, rendőrök és csendőrök próbálták onnan elzavarni, ugyanakkor a helyszínre érkezett egy SMURD-egység is.
Az akció közben újabb hívás érkezett a 112-re, mint kiderült, ugyanazt a medvét jelentették, amelyet végül sikerült a lakott területen kívülre hajtani. A bevetést követően a hatóságiak még egy ideig a helyszínen maradtak, hogy ha visszatér az állat, újra elhajtsák – számol be közleményében a Hargita Megyei Csendőr-felügyelőség.
Az éjszakai esetet megelőzően vasárnap fényes nappal is láttak egy kis termetű medvét Gyergyóditró központjában – vélhetően ugyanazt az állatot –, és noha többen is videóra vették, a 112-es sürgősségi hívószámon nem jelentették az esetet.

Gyergyóditró központjában bukkant fel egy kis termetű medve vasárnap fényes nappal, a vadállatot a közelből többen is videóra vették. A 112-es sürgősségi hívószámon nem jelentették az esetet.
Július elsejével életbe lépett a 150 eurónál kisebb értékű, unión kívülről érkező e-kereskedelmi csomagokra vonatkozó vámmentesség eltörlését előíró jogszabály.
Nyilvánosságra hozták azt a megdöbbentő felvételt, amelyen jól látható, hogy teljesen zavartan közlekedik egy kamion az E60-ason. Mint a vizsgálatok során kiderült, a teherautó Kovászna megyei sofőrje ittas volt, őrizetbe is vették.
Július 1-jétől, szerdától a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő az országos bruttó minimálbér. Erről a március 12-én elfogadott 146-os számú határozatával döntött a kormány.
Már nem csak a véglegesítés előtt álló bértörvény-tervezet miatt nő az elégedetlenség az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben, hanem a személyzethiány miatt fokozódó leterheltség miatt is. Általános sztrájkra készül az érdekvédelem.
Húsz megye hatvan településén és Bukarestben okozott károkat a kedd esti vihar – közölte szerdán reggel a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Közzétette kedden este a vagyonnyilatkozatát Nicușor Dan államfő.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy (matematika vagy történelem) írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán az érettségi.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
A minimálbér emelkedése miatt július elsejétől 202,5 lejről 216,25 lejre nő a bírságpont értéke – tájékoztatott kedden a közlekedésrendészet.
Rekord született: még nem fordult elő eddig az, hogy Kovászna megyében négy egymást követő napon vörös kódú, azaz a legmagasabb fokozatú riasztást adjanak ki a hőség miatt.
szóljon hozzá!