
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Gyergyóditró központjában bukkant fel egy kis termetű medve vasárnap fényes nappal, a vadállatot a közelből többen is videóra vették. A 112-es sürgősségi hívószámon nem jelentették az esetet.
2021. március 14., 14:492021. március 14., 14:49
2021. március 14., 16:282021. március 14., 16:28
A Facebook közösségi oldalon közzétett bejegyzések szerint a medve előbb a reggeli órákban tűnt fel a községet átszelő országút melletti járdán, ahonnan az úttesten átrohanva egy ház kerítésére mászott. Később Ditró központjában bukkant fel, békésen kószálva a szemetesek tartalmát vette szemügyre.
A hatóságokat egyik alkalommal sem értesítették a vadállat jelenlétéről, így Ro-Alert vészhelyzeti üzenetet sem kaptak a környéken lévők.
Néhány nappal korábban Gyergyószentmiklós ditrói kijáratánál, egy bevásárlóközpontnál tűnt fel több alkalommal is egy medve, amelyet később elszállítottak.

Háromszor is riasztották a hatóságokat az elmúlt 12 órában medveészlelés miatt Gyergyószentmiklóson.
Az Electrica áramszolgáltató tájékoztatása szerint karbantartási és javítási munkálatok miatt több Maros és Hargita megyei településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő két napban.
Meg kell hosszabbítani az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását a jelenlegi gazdasági helyzetre való tekintettel Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter szerint. Az intézkedés hatálya június 30-án járna le.
Jubileumi ballagási ünnepséget tartottak a csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központban szerdán, tíz évvel azután, hogy megnyitották a létesítményt az FK Csíkszereda épületében. Idén 27 végzős diák ballagott el a központból.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Döntő házként megszavazta szerdán a képviselőház azt a törvénytervezetet, amely mentesíti az e-Factura rendszer kötelező használata alól a szerzői jogdíjból és mezőgazdasági tevékenységből jövedelmet szerző magánszemélyeket.
Forgalmi változások lépnek életbe péntektől a Nicolae Bălcescu utcában az útszakasz és a parkolók felújítási munkálatai miatt.
A fővárosi tömbházban tavaly történt robbanás ügyében eddig 176 magán- és jogi személy nyújtott be kártérítési igényt sértett félként, és a nyomozók 55 millió euróig zárlatot rendeltek el a gyanúsítottak és az érintett cégek vagyonára.
Az iskola fennállásának 50. évfordulójára megújult a marosvásárhelyi Gheorghe Șincai Szakképző Líceum. Korszerű műhelyek és laborok várják a diákokat, az intézmény pedig ma már az egyik legnépszerűbb szaklíceum Maros megyében.
Egy férfi sérült meg súlyosan szerdán Szeben megyében, miután egy szekérrel egy oszlopnak ütközött, majd a ló az úton vonszolta. Egy nappal korábban egy fiatal állapotos nőt rángatott magával a ló, aki szintén súlyosan megsérült.
Május 1. és 31. között lehetőséget biztosítunk arra, hogy egyszerűen megszabaduljanak azoktól a tárgyaktól, amelyeket már nem használnak, és nem helyezhetők el a hagyományos hulladékgyűjtőkben.
1 hozzászólás