
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Több alkalommal is riasztották a hétvégén Hargita megyében a csendőrséget medve jelenléte miatt – írja az Agerpres hírügynökség a csendőrség közleményére hivatkozva.
2021. május 17., 12:312021. május 17., 12:31
2021. május 17., 12:322021. május 17., 12:32
Az első két bejelentés szombaton érkezett, amelyek alapján medvét láttak Maroshévíz egyik utcáján, illetve a székpataki emlékműnél. Míg az első esetben a helyszínre kivonult csendőrségi és rendőrségi egységnek sikerült elhajtania az állatot, Székpatakon már nem tudtak beavatkozni, ugyanis nem találták a bejelentett nagyvadat.
Vasárnap este Tusnádfürdőről két riasztás érkezett, egyik esetben egy példányt, a második esetben két állatot kellett visszaűzniük az erdőbe a csendőröknek.
Hétfő reggel befutott az ötödik hívás is: egy férfi jelezte egy medve jelenlétét a tusnádfürdői vonatállomáson. A csendőrök ez esetben is visszaűzték az erdőbe az állatot.
A katasztrófavédelmi felügyelőség a RO-Alert rendszeren keresztül figyelmeztette a környék lakosságát a medveveszélyre.
A munkaképes korú, azaz a 15 és 64 év közötti lakosság foglalkoztatási aránya 62,6 százalékon stagnált az idei első negyedévben, míg a munkanélküliségi ráta 0,2 százalékponttal 6,5 százalékra nőtt 2025 utolsó három hónapjához képest.
Országos akcióhoz csatlakozva június 15. és 21. között fokozott közúti ellenőrzéseket végeznek a rendőrök, elsősorban az ittas vagy tudatmódosító szer alatt álló sofőrök kiszűrésére.
Egy 56 éves férfi fulladt vasárnap a Fekete-tengerbe, Mamaia üdülőhelyen. Kiemelték a vízből és megpróbálták újraéleszteni, de eredménytelenül.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök mindenekelőtt párttársainak támogatására számít az új kormány megalakításakor, és nem abból indul ki, hogy két táborra szakad a Nemzeti Liberális Párt (PNL).
Fokozatosan növekszik a környezetvédelmi panaszok száma Hargita megyében, ami elsőre a lakosság környezettudatosságának erősödésére utal. A valóság azonban kissé árnyaltabb és lehangolóbb is: a háttérben sokszor szomszédok közti konfliktusok állnak.
Nem használhatóak hétfőn reggel Csíkszeredában a Temesvári sugárút egy részének parkolói szenzortelepítési munkálatok miatt – tájékoztat a parkolást felügyelő Csíki Trans. Kft.
Kelemen Hunor vasárnap este közölte, ha Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök tárgyalásra hívja az RMDSZ képviselőit, meghallgatják a javaslatait.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerint legkésőbb egy hét múlva tisztségbe iktatják az új kormányt.
Tizenegy jogosítványt és tizenegy forgalmi engedélyt is bevontak a rendőrök a a vasárnapi razzia során, összesen pedig 243 bírságot szabtak különböző okok miatt.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
szóljon hozzá!