
Archív
Fotó: Gecse Noémi
Többek között családi programokkal, illetve medvekérdéssel foglalkozó szakmai előadással is készülnek a medvefesztiválra, amelyet Tusnádfürdőn tartanak a hétvégén. Újdonságként rókagombából készült ételek bemutatójára is sor kerül vasárnap.
2018. szeptember 14., 09:022018. szeptember 14., 09:02
Medvefesztivál és kézművesvásár lesz Tusnádfürdőn a hétvégén, amelynek révén szórakoztató programokat nyújtanak az üdülővárosba látogatóknak a Millennium Parkban.
Szombat délelőtt a gyermekek számára szerveznek különböző foglalkozásokat, többek között rajzolásra, gyurmázásra, egyéb kézműves tevékenységekre, illetve sétalovaglásra lesz lehetőségük. Molnár Ákos, a szervező Tusnádfürdői Turisztikai Egyesület részéről elmondta, a fesztiválnak szakmai keretet is szeretnének adni, ezért idén Szín János medvepásztor, a tusnádfürdői medveles üzemeltetője számol be tapasztalatairól, és tart előadást egyéb medvéket érintő témákról 16 órától az O3zone Hotel konferenciatermében.
Fotó: Pinti Attila
A parkban felállított színpadon pedig különböző néptáncegyüttesek lépnek fel, többek között a Gyöngyvirág, a Bekecs néptáncegyüttesek, illetve 18 órától koncertezni fog a Free Connection, őket követően pedig a White Noise Cellar zenekar.
Vasárnap is folytatódik a rendezvény, kísérleti jelleggel első alkalommal rókagomba-fesztivált is szerveznek, amelynek részeként 10-12 óra között rókagombából készült ételeket szeretnének bemutatni az érdeklődőknek.
Változatos programkínálattal várja a közönséget a gyergyóalfalvi Petőfi Művelődési Központ a következő hetekben.
Gyergyószentmiklós önkormányzata értesíti a város mezőgazdasági földtulajdonosait, hogy január 15-én, 9 órától közgyűlést tartanak a képviselő-testület üléstermében. Bizottsági tagokat választanak.
Cseke Attila fejlesztési miniszter szerdán kijelentette, hogy Romániában létezik egy olyan réteg, amelyik a szabályokat tudatosan kijátszva nem fizet helyi adót, miközben a többség becsületesen eleget tesz kötelezettségeinek.
Az adóemelés, közlekedés és parkolás mellett többek között a tervezett Drakula Park, az okoskukák, és a Harvíz Rt. óriáspályázata kerültek terítékre témaként a csíkszeredai városvezetés által megszervezett szerdai sajtóbeszélgetésen.
A fiatalokat érintő kérdésekről tartanak előadásokat és panelbeszélgetéseket szakemberek január 20-án, a Szakszervezetek Művelődési Házában. A rendezvény érdemi válaszokkal szolgál a fiatalok dilemmáira.
Cseke Attila fejlesztési miniszter szerdán kijelentette, hogy a közigazgatási intézkedéscsomagról szóló törvénytervezetet a kormánykoalícióban fogják véglegesíteni.
Három Temes megyei rendőr megsérült szerda reggel a lugosi rendőrség egyik melléképületében történt robbanásban, ahol az erkölcsi bizonyítványokat kiállító iroda működik.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közölt adatai szerint a villamos energia, a kávé és kakaó ára, valamint a vasúti szállítás díja nőtt a legnagyobb mértékben az elmúlt egy évben.
Két román állampolgár is szerepel Európa legkeresettebb bűnözőinek listáján. Egyikük a mezőméhesi nőgyilkosság feltételezett elkövetője – szúrta ki a Digi24 hírportál.
A helyi és a központi közigazgatás reformjáról szóló törvénytervezet indoklása szerint az intézkedéscsomag alkalmazásával 2026-ban 3,367 milliárd lejjel csökkennek a költségvetési kiadások.
szóljon hozzá!