
Fotó: Hargita Megyei Csendőrfelügyelőség
Az év eleje óta a Hargita megyei csendőröket 500 alkalommal riasztották, hogy távolítsák el a medvéket a településekről, vagy azok közvetlen környékéről – tájékoztatott hétfői közleményében a Hargita Megyei Csendőrfelügyelőség. Arról is beszámolnak, hogy hétfőn Vaslábon egy medvebocs befogásában is kérték a csendőrök segítségét.
2021. december 13., 14:122021. december 13., 14:12
A lakosság által az 112-es egységes sürgősségi számon jelzett eseteken kívül a csendőrség több más ízben is beavatkozott, amikor járőrözés közben futottak össze a nagyvaddal, vagy a lakosság közvetlenül őket értesítette a medve jelenlétéről – szemlézi a tájékoztatást az Agerpres.
A csendőrség minden segélykérés nyomán kiszállt a helyszínre, több ízben a rendőrökkel együtt alkotva vegyes csapatokat.
Fotó: Hargita Megyei Csendőrfelügyelőség
A hétfőn küldött csendőrségi tájékoztatásból az is kiderül, hogy a délelőtti órákban egy medvebocs befogásában és elszállításában is segédkeztek a csendőrök, Vasláb községben.
A csendőrök ismételten kérik a lakosságot, hogy ha medvével találkoznak, hívják az 112-es számot, ne próbáljanak önerőből közbeavatkozni, ne etessék, ne közelítsék meg az állatot, és körültekintően tárolják a háztartási hulladékot.
Az unitáriusok Rómája – így emlegették régen Bölönt, amelynek vártemplomáról a Nemzet útja vezetője az állítja, hogy korábban ortodox volt. Mihai Tîrnoveanut történelemhamisítással vádolják és panaszt tesznek ellene a diszkriminációellenes tanácsnál.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) április 6. és 9. között több mint ezer gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket, és megközelítőleg 3,8 millió lej értékben szabott ki bírságokat.
Részvételre buzdítja a határon túli magyarokat az országgyűlési választásokon Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes.
Leszállították azt a 14,5 millió lejes Da Vinci robotsebészeti eszközt a csíkszeredai kórházba, amellyel a jövőben minimális beavatkozással és nagyobb precizitással végezhetnek elsősorban onkológiai műtéteket. A gépeket a sajtónak is megmutatták.
A marosvásárhelyi vegyipari kombinát és a Romgaz közötti tárgyalásokat nem tudják befolyásolni, de a miniszterelnök segítségét kérik a műtrágyagyár megmentése érdekében – ígérték a szakszervezeti vezetőkkel találkozó Maros megyei parlamenti képviselők.
A munkaügyi felügyelőség több mint 7 millió lejre rótt ki bírságokat néhány nap alatt, és közel 500 feketén dolgozó személyt azonosított – hívta fel a figyelmet csütörtökön a munkaügyi miniszter.
A Háromszéki Közösségi Alapítvány (HKA) pénteken Dani Kinga Emléknapot szervez a Domb utcai mozgásparkban. Az esemény célja a kiváló sepsiszentgyörgyi sportoló emlékének megerősítése, valamint a játszótér kellemesebbé tétele.
Visszatért a tél április közepén a hegyvidéki térségekbe: csütörtökön vékony hóréteg rakódott le Hargitafürdőn és a Madarasi Hargitán is: a webkamerák felvételei havas tájat mutatnak a szeszélyes áprilisi időjárás következtében.
Lezárult a próbaérettségi dolgozatainak javítása, és az eredményeket továbbították a tanfelügyelőségeknek, illetve az iskoláknak – tájékoztatott csütörtökön az oktatási minisztérium.
Afrikai sertéspestis jelenlétét igazolták egy elhullott vaddisznóban a „Gödrös” nevű területen – tájékoztatták a sertéstartó gazdákat az illetékes hatóságok.
szóljon hozzá!