
Már csak a férfi holttestét találták meg. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Eltűnt egy esztenáról a Maros megyei Gernyeszeg határában egy idős pásztor, fia vasárnap hajnalban értesítette a rendőrséget. Azonnal a keresésére indultak, de már csak a holttestét találták meg, amelyen több sérülés, vadállat okozta harapásnyom is volt.
2021. július 25., 14:052021. július 25., 14:05
2021. július 25., 14:062021. július 25., 14:06
Vasárnap hajnali öt óra tájban értesítette a Maros megyei rendőrséget a Gernyeszeg községhez tartozó Marostelekről egy férfi, hogy nyolcvanéves apja eltűnt a község határában található esztenáról. Azonnal elindult egy csapat az idős ember keresésére.
Tizenegy rendőrből, négy csendőrből, négy hegyimentőből, egy helyi rendőrből és egy vadőrből, illetve egy nyomozókutyából állt össze a csapat, amely a Marostelek és Kisszederjes közötti területen található esztenáról eltűnt pásztor keresésére indult, nemsokkal azután, hogy a fia jelentette az eltűnését. Végül Aurica Sabău rendőrségi szóvivő arról számolt be, hogy
Nagy valószínűség szerint egy medve sebesíthette meg halálosan a pásztort, aki védeni próbálta a juhait, illetve megpróbálta elkergetni a vadállatot – mondta Kolcsár Gyula, Gernyeszeg polgármestere. A vadállat, miután végzett áldozatával, az erdő széléig, a bokrokig hurcolta.
A község területén vasárnap reggel háromszor kaptak riasztást – mondta a Székelyhonnak Kolcsár Gyula, aki arról is beszámolt, hogy egyre több a medve, amelyek a félreeső falvak gazdaságait látogatják, és egyre agresszívebbek is. Míg eddig csak éjszaka jártak, már napközben is tartani kell tőlük.
– mondta a polgármester, hozzátéve, hogy az emberek élete és megélhetése forog kockán, hiszen juhaikat, teheneiket kint kell legeltetniük a falu határában, nem tarthatják bezárva az udvaron, a pajtában.
Könnyed, vicces, kisebb téteket felvonultató westerosi történtet adaptált a képernyőre az HBO George R. R. Martin egyik „mellékregényéből”, a Hét királyság lovagjából. Ajánló.
A Pénzügyi Felügyeleti Hatóság (ASF) vasárnap közzétett adatai szerint a kötelező magánnyugdíj-megtakarításokat kezelő nyugdíjalapok vagyona december végén 201,6 milliárd lej volt, 34 százalékkal nagyobb, mint egy évvel korábban.
Hárman meghaltak és egy személy megsérült vasárnap a 6-os országúton történt közúti balesetben a Krassó-Szörény megyei Somfa térségében – tájékoztatott a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Románia meghívást kapott február 19-ére Washingtonba a Béketanács első ülésére, a részvételről azonban csak az amerikai partnerekkel folytatott egyeztetések után dönt a román fél – közölte vasárnap a Facebook-oldalán államfő.
Legyen egy tér, ami biztonságos, szakmailag hiteles, tabuktól mentes, és mindenki előtt nyitva áll – ezzel az elképzeléssel vágott bele a közösségépítésbe öt erdélyi magyar pszichológus. Céljaikról, terveikről kérdeztük a MentaliTea létrehozóit.
A villamos energia, a földgáz és az üzemanyagok magas adóterhelése rontja a román ipar versenyképességét, és közvetve emeli a fogyasztási cikkek árát – állapította meg vasárnapi közleményében az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
A Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) ügyészei a rendőrségi nyomozókkal együttműködve január 23. és február 5. között 66 műveletet hajtottak végre – tájékozatott vasárnap az intézmény.
Önszántából távozott szombaton este fehéregyházi otthonából a 12 éves Boldijar Dorina Rozalia, aki azóta sem tért haza – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság, amely a lakók segítségére is számít a keresésben.
Az elmúlt 24 órában szolgálatot teljesítő közel 25 ezer belügyi alkalmazott több mint 2550 alkalommal intézkedtek, és csaknem 1500 mentési, elsősegélynyújtási és tűzoltási feladatot hajtottak végre – közölte vasárnap a belügyminisztérium.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint kedd estig havazással, jegesedéssel, a szél élénkülésével és jelentős lehűléssel járó időjárás várható Románia legnagyobb részén.