
A medve élelem után kutatva tört-zúzott a nyárikonyhában. Illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Libán-tetői házához kért segítséget egy gyergyószentmiklósi, akihez egy medve ment be nagyszombaton reggel hat órakor.
2017. április 17., 15:232017. április 17., 15:23
2017. május 03., 17:422017. május 03., 17:42
A medve áttörte a kerítést, széttörte a felfüggesztett vizeshordót, majd bement a nyárikonyhába, ahol élelem után kutatva tört zúzott. A másik helyiségben tartózkodó házigazda hiába próbálta elzavarni, a medve nem tágított.
Amint Kalamár Csaba a vadász és sporthorgász egyesület gyergyószentmiklósi kirendeltségének elnöke elmondta, a medve nem először hallhatott emberi hangot, ordibálást, mert nem ijedt meg a hangoskodástól. Amire a riasztásra válaszolva fél órán belül a helyszínre értek, a medve már továbbállt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
szóljon hozzá!