
Mentőhelikopter bevetésére is szükség volt az egyik sérült kórházba szállítása érdekében
Fotó: Maros Megyei Barlangi- és Hegyimentő Szolgálat Facebook
Medve támadott két szászrégeni túrázóra a Kelemen-havasokban szerdán. Az egyik súlyos sérüléseket szenvedett, őt a rohammentő-szolgálat helikoptere szállította kórházba, a másikuk sokkos állapotba került, és a hegyimentők kísérték le a hegyről. A Maros Megyei Barlangi- és Hegyimentő-szolgálat felhívja a túrázok figyelmét arra, hogy a szükségállapot ideje alatt a Maros megyei túraútvonalak zárva vannak.
2020. április 09., 17:142020. április 09., 17:14
2020. április 09., 18:332020. április 09., 18:33
Szerdán medvetámadás miatt riasztották a Maros Megyei Barlangi- és Hegyimentő-szolgálat csapatát a Kelemen-havasokba, ahol a Ruszka sziklák környékén 1850 méteres magasságban támadt a medve két szászrégeni turistára.
– számolt be a részletekről Kovács Róbert, a Maros megyei hegyimentő szolgálat vezetője. „Szerencséjük volt azzal, hogy tiszta, napos idő volt, nem volt nagy szél, ezért a SMURD helikoptere gyorsan fel tudta venni a sérültet, és idejében kórházba szállította, már stabil az állapota. A másik túrázó a lábán jött le a hegyről a hegyimentők kíséretében.
A hegyimentők 24 órából 24 órát szolgálatban vannak, ki tudunk menni bárki után, aki balesetet szenved. De egy súlyos baleset lefoglal egy mentőhelikoptert és tíz embert a hegyimentő szolgálattól, és azt sem lehet tudni, hogy vírushordozó-e vagy sem a személy, bajba sodorhatja az egész mentőszolgálat aktivitását” – mondta el a hegyimentők vezetője.
Kovács Róbert arra figyelmeztet, ilyenkor jóval nagyobb esélye van a túrázónak állatokkal találkozni, mert nincs nagy mozgás a hegyen.
„Ha valaki mégis úgy dönt, hogy nem veszi figyelembe a lezárást, akkor készüljön arra, hogy még mindig nagy hó van a Kelemen-havasokban, legyen nála téli túrafelszerelés, illetve csapjon nagy zajt, hogy kerüljék el az állatok” – teszi hozzá a Maros Megyei Barlangi- és Hegyimentő-szolgálat vezetője.
A romániai polgárok valamivel több mint fele (50,4 százalék) úgy véli, hogy az Európai Unió és az Egyesült Államok közötti feszültségek körülményei között Romániának egyensúlyt kellene fenntartania a két partner között – derül ki egy felmérésből.
Öt székelyföldi helyszínen mutatják be Demeter Szilárd Hazaszótár című könyvét március 14-20. között.
Nicușor Dan államfő és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön aláírták a két állam közötti stratégiai partnerségről szóló közös nyilatkozatot a Cotroceni-palotában.
Idén is elindul a Székely Gyors és a Csíksomlyó Expressz a csíksomlyói pünkösdi búcsúba a Kárpáteurópa Utazási Iroda és a MÁV Személyszállítási Zrt. szervezésében – közölték a szervezők csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
A pénzügyminisztérium azt javasolja, hogy a kormány 2026 végéig hosszabbítsa meg a gázolaj árának kompenzálását a közúti fuvarozók számára. A tervezet szerint 2026. április 1. és december 31. között literenként 85 banis támogatást kapnának a fuvarozók.
Stabilitási prémium a fiataloknak, támogatás a munkáltatóknak és több online szolgáltatás – több ponton is változott a munkanélküli-biztosítási rendszer.
Nicușor Dan államfő csütörtökön fogadta Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.
Lehűlés és csapadék érkezik március második felére, felváltva az eddigi igazán száraz és szokatlanul meleg időszakot – jelzik előre a meteorológusok.
Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.
A Székelyföldről utazók által leggyakrabban használt repülőterek egy részén már enyhítették a kézipoggyászban szállítható folyadékokra vonatkozó szabályokat: bizonyos feltételek mellett akár kétliteres kiszerelésben is vihető folyadék a fedélzetre.
3 hozzászólás