
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Saját kertjében támadt rá egy medve egy 73 éves férfira a Románandrásfalvához tartozó Kissolymosban vasárnap. Az áldozatot a mellkasán és az egyik lábán sebezte meg az állat.
2023. március 12., 21:152023. március 12., 21:15
2023. április 24., 16:342023. április 24., 16:34
Amint Péter Szilárd, a Hargita Megyei Mentőszolgálat vezérigazgatója megkeresésünkre közölte, a megsebzett férfit a Székelyudvarhelyi Városi Kórházba szállították. A területileg illetékes Hubertus Vadásztársaság igazgatója, Fazakas Attila elmondta, hogy a támadás helyszíne a belterületen volt, az erdőtől pár száz méterre. Hozzátette, megvan hétfőre a feladatuk: amennyiben visszatér a településre, ki kell lőniük. Az pedig valószínű, hogy még megjelenik az állat a faluban, hiszen vasárnap 20 óra után ismét látták a medvét Kissolymoson, Ro-Alert vészhelyzeti üzenetet is küldtek a környéken lévőknek.
A nagyvadak a tavasz közeledtével ismét egyre aktívabbak Hargita megyében, pénteken Szejkefürdőről, vasárnapra virradóan pedig Salamásról is lakott területre vagy annak közelében merészkedő medve miatt érkezett bejelentés a sürgősségi hívószámra.
Kilőtték azt a medvét, amely vasárnap megtámadott egy embert az észak-szlovákiai Nagyturány (Turany) közelében – jelentette be közösségi médiaprofilján Filip Kuffa szlovák környezetvédelmi államtitkár hétfőn.
Elsősorban a nappali hőmérsékletek alakulásában várhatók változások a következő kéthetes, augusztus 10–23. közötti időszakban az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint.
Első- és másodfokú időjárási riasztást bocsájtott ki az Országos Meteorológia Szolgálat keddre Románia legnagyobb területére a várható hőség miatt.
Idén júniusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,6-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
A csendőrök beavatkozására volt szükség vasárnap Eforie tengerparti strandjain, miután több turista figyelmen kívül hagyta a vízimentők által kitűzött vörös zászlót, és a kétméteres hullámok közé merészkedett.
Az alapbérek differenciálása a kórház besorolásának megfelelően, a jövedelem védelme és a finanszírozás garantálása – a szakszervezetek közös javaslatot dolgoztak ki a bértörvénytervezet módosítására. Elkezdődhetnek az alkalmazások is a kórházakban.
A rendőrök őrizetbe vettek három, 18 és 24 év közötti fiatalembert, akiket azzal gyanúsítanak, hogy egy TikTokon terjedő álhír miatt szombaton részt vettek egy bevetésre siető mentőautó megtámadásában a Kolozs megyei Récekeresztúron.
A belügyminisztérium Katasztrófavédelmi Főosztályának (DSU) vezetője, Raed Arafat szerint a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársainak megtámadását az az álhír váltotta ki, amely szerint „egy fekete mentőautó gyerekeket rabol”.
Botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira, akik egy beteget próbáltak ellátni Récekeresztúron. A mentőautó sofőrje súlyosan megsérült – közölte vasárnap a Facebook-oldalán az egészségügyi minisztérium.
1 hozzászólás