
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Negyven éves férfira támadt kedden egy medve Csíkszentimrén. Az áldozat sérülései nem életveszélyesek.
2019. augusztus 13., 16:372019. augusztus 13., 16:37
2019. augusztus 13., 17:222019. augusztus 13., 17:22
Mint Kacsó Jolán, a csíkszeredai kórház sürgősségi betegellátó egységének vezetője tájékoztatott, a férfit a jobb combján kétszer, míg a bal karján egyszer harapta meg a vadállat. Megtudtuk: a harapások nem voltak életveszélyesek, a medve fogai nem szakították fel a mélyizom-réteget.
Az áldozatot személyautóval szállították a sürgősségre, ahol ellátták a sérüléseit, majd a kórház csíksomlyói, fertőző részlegére szállították, ahol tovább kezelik.
Közzétették az érettségi vizsga első eredményeit kedd délelőtt. Székelyföldön több kiemelkedő eredmény is született: Maros megyében egy diák maximális, 10-es átlagot ért el, Hargita és Kovászna megyében is 9,9 feletti átlagokkal zártak a legjobbak.
Sárga jelzésű időjárási figyelmeztetéseket adott ki keddre és szerdára az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), légköri instabilitás, megerősödő szél és viharok miatt.
Az elmúlt években a marosvásárhelyi állatkert vezetősége a Bernády György polgármester korából származó faragott burkolóköveket és szegélyköveket összegyűjtötte és megőrizte, most pedig visszaadja őket.
Közzétették kedden a nyári érettségi vizsga eredményeit.
Meghalt egy Maros megyébe áthelyezett gondozott azok közül, akiket a Bihar megyei menhelybotrány nyomán helyeztek el más szociális központokban – közölte bejegyzésében Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
A magánszemélyeknek szóló 2026-os roncsautóprogramot változatlan formában indítják el, 300 millió lejes költségvetéssel – jelentette be hétfőn a környezetvédelmi minisztérium.
Iratok nélkül érkeztek Maros megyébe azok a gondozottak, akik korábban Bihar megyei szociális intézményekben éltek. A szakigazgatóság szakemberei próbálják kideríteni, hogy honnan származnak és milyen betegségeik vannak.
Az Európai Unióban 1,9 százalékkal, az euróövezetben 1,6 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom májusban az előző év azonos időszakához képest, Romániában viszont csökkent a lakossági fogyasztás.
Változékony időjárásra készülhetünk a következő két hétben Erdélyben: a hét közepén jelentősen visszaesik a hőmérséklet, majd ismét melegedés kezdődik. Csapadékra és zivatarokra mindkét héten több alkalommal is számítani lehet.
szóljon hozzá!