
Sikerült 500 méterre eltávolítani a vadállatot a sífelvonó beszállóállomásától. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Medve bukkant fel a predeáli Clăbucet sípálya közelében szombaton. A helyszínen kilenc csendőr őrködik, hogy szükség esetén közbelépjen – írja az Agerpres hírügynökség.
2020. január 04., 17:472020. január 04., 17:47
A brassói csendőrség tájékoztatása szerint a 112-es telefonszámon értesítette egy betelefonáló a hatóságokat a medve jelenlétéről. A helyszínre kiszállt egy csendőralakulat, és a vadállatot sikerült 500 méterre eltávolítani a sífelvonó beszállóállomásától. Utóbb még két csendőralakulatot vezényeltek ki a helyszínre.
A brassói katasztrófavédelem a Ro-Alert rendszeren keresztül tájékoztatta a környéken lévő embereket a medve jelenlétéről.
Több mint tíz óra késéssel futott be a bukaresti északi pályaudvarra a Muntenia IR 79 nemzetközi vonat, amely még csütörtök délután indult útnak Budapestről. Az országba való belépés után a mozdony meghibásodott.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben az új középiskolai tanterveket jóváhagyó miniszteri rendelet.
Nyári gumiabroncsokkal felszerelt járművel hajtott az autópályán egy nő, akit pont kiszúrt a rendőrség.
Újabb harminc napra meghosszabbította pénteken a tavalyi bányakatasztrófa nyomán elrendelt vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Tizenöt megye több mint 30 településén és Bukarestben okozott vészhelyzeteket a sűrű havazás, hóvihar és a heves szél az elmúlt 24 órában – közölte pénteken a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős aktivitást fejtettek ki 2025-ben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság Állatvédelmi Irodájának munkatársai az állatok védelme érdekében.
Lényegesen lehűl az idő az elkövetkező napokban Székelyföldön, sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) a jeges utak jelentette veszélyre hívta fel péntek reggel a lakosság figyelmét.
Újabb hóréteg rakódott le az elmúlt egy napban az ország számos pontján, Székelyföld nagyobb városainak zömében 20 centiméterhez közelít hóvastagság.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt pénteken 5 óra 50 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!