
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Riadalmat keltett a lakosság körében az a medve, amely Szováta tömbháznegyedében jelent meg szerdán reggel. A nagyvad a fürdőtelepre is felszaladt, végül a rendőrségnek sikerült elzavarnia.
2022. december 14., 18:112022. december 14., 18:11
2022. december 14., 19:342022. december 14., 19:34
Fülöp László Zsolt, Szováta polgármestere a Székelyhon érdeklődésére elmondta, reggel fél nyolckor jelezték, hogy medve jár a tömbházak között, épp, amikor a gyerekek indulnak az iskolába. „Nagy riadalmat okozott, szerencsére idejében sikerült értesíteni a lakosságot, a rendőrség pedig végigkísérte és riogatta” – mondta a város elöljárója.
A medve így végigszaladt a városon, majd feltért a fürdőtelep felé, amelyet szintén „meglátogatott”, mielőtt a rendőrségnek végül sikerült elzavarnia a településről.
A polgármester érdeklődésünkre elmondta, míg tavaly hat medvét űztek ki Szovátáról, idén még nem történt hasonló eset, remélhetőleg a szerdai sem fog megismétlődni. „Az emberek megijedtek, mostantól senki nem engedi a gyerekét magára, kíséret nélkül az iskolába, autóval fogja szállítani minden reggel. Szerencsére nem történt baj, de hajszálon múlt” – ecsetelte a Fülöp László Zsolt.
Polgár Judit neve évtizedek óta egyet jelent a tehetséggel és a kitartással – írta Magyarország miniszterelnöke a Facebook-oldalán vasárnap, miután a sakkozó megválasztását javasolta köztársasági elnöknek több közéleti szereplő.
A vasárnapi heves viharok 16 megye 29 településén okoztak károkat, négy országútszakaszon is fennakadások voltak a közlekedésben, 88 gépkocsi pedig megrongálódott – közölte a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.
Összeütközött egy lengyel és egy magyar motoros vasárnap a 107K jelzésű országúton, a Fehér megyei Mogos (Mogoș) település közelében. A balesetben mindketten megsérültek, kórházba szállították őket.
A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, de elárasztotta az 1-es országutat is.
Hat megyére másodfokú (narancssárga jelzésű), 22 megyére elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Leállt a Budapest és Bukarest között közlekedő vonat vasárnap az Olt megyei Caracal és Fărcaşele állomások között, miután meghibásodott a korszerűsített, garanciális időszakban lévő mozdony.
Részlegesen leállt vasárnap délelőtt a Facebook, a közösségi oldal jelenleg csak a mobiltelefonos applikáción keresztül elérhető, asztali számítógépről és mobil böngészőből nem.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap másodfokú (narancssárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások, viharos szél, valamint közepes, helyenként nagyméretű jégeső veszélye miatt.
Motorkerékpárok hangja töltötte be Csíkszereda főterét szombat délután: mintegy százan gyűltek össze, hogy részt vegyenek a harmadik alkalommal megszervezett Szoknyás Guruláson.
szóljon hozzá!