
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Egy tusnádfürdői portára ment be egy medve csütörtökön késő este negyed tizenegy körül. Behatolt a pincébe, és betört egy kis ablakot a ház hátsó részén.
2020. május 15., 10:252020. május 15., 10:25
2020. május 15., 12:522020. május 15., 12:52
Egy tusnádfürdői asszony riasztotta a hatóságokat csütörtökön este negyed tizenegy körül, hogy medvét lát a kertjében. A helyszínre siettet egy csendőrökből meg rendőrökből álló egység, és úgy tapasztalták, hogy a medve behatolt a pincébe, illetve betörött egy kisebb ablakot a ház hátánál. A vadállatot kiterelték és elhajtották a lakott területtől, az erdő irányába.
Az egység még egy ideig a környéken maradt, hogy az esetlegesen visszatérő medvét újra elhajtsa, de erre már nem volt szükség – tájékoztatott a Hargita Megyei Csendőr-felügyelőség.
A helybéliek szerint arról a hároméves medvéről van szó, amely naponta bejár Tusnádfürdőre, és amelynek elköltöztetését a helyi hatóságok már kérvényezték a környezetvédelmi minisztériumtól.
Albert Tibor, Tusnádfürdő polgármestere a napokban tájékoztatott arról, hogy a fiatal medvét valószínűleg az anyja szoktatta a városba, mert szemmel láthatóan félelem nélkül, nappal járkál az utcákon – írja az Agerpres hírügynökség.
Az Európai Unióban 2025-ben 0,1 százalékponttal, 6 százalékra emelkedett a munkanélküliségi ráta – derül ki az Eurostat szerdán közzétett adataiból.
Viharokra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán.
Idén áprilisban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének.
A Zsögödben észlelt medvékről is szó esett a csíkszeredai önkormányzati képviselők rendkívüli ülésén szerdán, a tanácsosok egy digitális fejlesztési projekt és a Szabadság téri tömbházak hőszigetelésének aktualizált költségvetését is jóváhagyták.
Szerdán folytatódik az érettségi vizsga szóbeli szakasza a nemzeti kisebbségekhez tartozó diákok anyanyelvi kommunikációs készségeinek a felmérésével.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter bejelentette, hogy párbeszédet kezdeményez a társadalommal az új közalkalmazotti bértörvény tervezetéről, és csütörtökön élő beszélgetést indít a témáról a Facebook-oldalán.
Akár ezer lejes, vagy még nagyobb összegű bírságot is kiszabhatnak a 112-es egységes segélyhívó szám indokolatlan hivásáért, a hatóságok azonban nem büntetnek, ha a hívó jóhíszeműen fordul segítségért.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök cáfolta azt az értesülést, miszerint kormányalakítási megbízásának visszaadására készülne.
Ígéretes line-upot mutatott a Microsoft-tulajdonú Xbox Studios a Summer Game Fest utáni projektbemutatóján. Ezekből válogattuk ki a számunkra tíz legígéretesebbet, amit akár már holnaptól is játszanánk.
Az okostelefon nemcsak a gyerekek, hanem a szülők életét is gyökeresen átírta. Balatoni Mónika digitáliskultúra-kutató Marosvásárhelyen az MCC rendezvényén járta körül a digitális kihívásokat, amelyekkel egy szülő szembesül ma – mintha vakon repülne.
szóljon hozzá!