
Képünk illusztráció
Fotó: Sándor Csilla
Medve támadt hétfőn este egy pásztorra, aki juhait legeltette Kissolymos határában. A férfit kórházba vitték – írja az Agerpres hírügynökség.
2018. június 12., 11:532018. június 12., 11:53
2018. június 12., 11:542018. június 12., 11:54
A 34 éves férfit jobb bokájánál harapta meg a medve, a támadás után pedig a székelyudvarhelyi kórházba vitték az áldozatot – mondta el a hírügynökség tudósítójának Gheorghe Filip, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.
„A férfi juhait legeltette a falu közelében található a mezőn. (...) Valószínűleg el akart szaladni a medve elől, azonban az állat elkapta a lábát. A rendőrség értesítette a mentőszolgálatot, akik átvették a férfit, és a székelyudvarhelyi kórház sürgősségi osztályára vitték” – mondta a szóvivő.
A szakhatóságok a Duna Bala-ágánál is különböző beavatkozási lehetőségeket elemeznek, hogy biztosítsák a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorának működéséhez szükséges vízszintet – jelentette ki péntek este Ilie Bolojan.
Jövő héttől ingyenesen lehet használni a városi buszjáratokat Csíkszeredában a hétvégéken. A Csíki Trans Kft. ugyanakkor 25 százalékkal emeli a bérletek árát, a jegyek ára azonban egyelőre a régi marad.
Országos energetikai válsághelyzetet hirdettek Romániában augusztusra a villamosenergia-termelés csökkenése miatt – jelentette be pénteken Ilie Bolojan.
Újabb marosvásárhelyi útkereszteződéseknél és átjáróknál helyezik üzembe az új jelzőlámpákat az okos forgalomirányító-rendszer részeként. Soós Zoltán polgármester szerint segítenek, gyorsítják a haladást.
Duna vízhozama továbbra is alacsony marad, augusztus 6-áig várhatóan 1450 köbméter/másodpercre csökken, fokozatos emelkedés pedig augusztus második felében várható – közölte csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Kedden vagy szerdán lehet olyan alacsony a Duna vízszintje, hogy a paksi atomerőmű utolsó, még üzemelő blokkját is teljesen le kell kapcsolni – mondta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Pakson.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu szerint a jelenlegi parlamenti erőviszonyok alapján egy új kormány csak szűk többséggel, valamivel több mint 240 szavazattal kaphatna bizalmat a parlamentben.
Mezőrücsre telepednek ki augusztus 3-án, hétfőn a marosvásárhelyi vérközpont szakemberei, lehetőséget adva a véradásra.
Csak részben orvosolja a székelyföldi orvos- és személyzethiányt az egészségügyi létszámstop feloldása.
Döntő házként elfogadta pénteken a képviselőház a sertés- és szarvasmarhatenyésztők idei állami támogatásáról szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!