
A kivonuló csendőrök az erdőbe kergették a vadállatot
Fotó: Székelyhon
Medvét láttak a csíkszeredai Szentlélek utcában, a tejgyár közelében – erről értesítették a lakókat péntek este a RO-Alert rendszeren keresztül. A vadállatot a csendőrök kergették vissza az erdőbe.
2020. június 19., 21:222020. június 19., 21:22
2020. június 19., 22:382020. június 19., 22:38
Mint arról a Hargita Megyei Vészhelyzeti felügyelőség tájékoztat, korábban Csíkszentlélek községben látták a medvét, ahová a RO-Alert figyelmeztetést követően egy csendőr-egység is kiszállt.
Ezt követően ismét feltűnt a medve, ezúttal Csíkszereda határában a tejgyárnál, a riasztást követően pedig egy rohammentő és egy csendőr-egység szállt ki a helyszínre.
Teljesen süket fülekre talált a „kerüljék el a környéket” figyelmeztetés
Fotó: Pinti Attila
A RO-Alert riasztás ezúttal a teljes ellentétét érte el annak, amire valóban szánták, mivel rengeteg bámészkodó is megjelent az érintett városrészen, holott pont arra figyelmeztetik ezen keresztül a lakókat, hogy kerüljék a helyszínt, ne menjenek a vadállat közelébe, és semmiképp se próbálják fotózni vagy etetni.
A medvét a csendőrök a Suta-dombon keresztül az erdőbe kergették.
Az ország területének jelentős részére érvényes, záporokra és viharos szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Bocsos anyamedve támadt egy középkorú férfire pénteken este a Felsőboldogfalvához tartozó Ocfalván; a sérültet kórházba kellett szállítani – tudta meg a Székelyhon. Az áldozat a portájától nem messze végzett mezőgazdasági munkát, amikor az eset történt.
Kigyúlt autóhoz riasztották szombat reggel a szászrégeni tűzoltókat. Az eset során egy ember megsérült.
Nicușor Dan államfő pénteken kijelentette, szeretné, hogy a parlament megszavazza az új közalkalmazotti bértörvényt, de nem hiszi, hogy ez a hónap vége előtt megtörténik.
Bár május végére volt beharangozva, végül június 19-én nyitják meg a strandidényt a marosvásárhelyi Víkendtelepen. Az előkészületek javában zajlanak. Az előrejelzések szerint ezen a hétvégén és jövő hét elején sem lesz igazi standidő.
Nem tartotta be a marosvásárhelyi városvezetés a törvényes előírásokat, amikor a szemétgondok megoldására hívta össze a városi tanácsot, így az akkor elfogadott határozatot nem lehet alkalmazni. Marosvásárhelye közben egyre szemetesebb.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy első lehetőségként politikai kormány megalakítására gondolt, de egyik párt sem állt elő egy egyértelmű többséggel, és Eugen Tomac a „legjobb” opció jelenleg, tekintve, hogy politikusként képes tárgyalni.
A Romgaz vállalat egyik vezetéke meghibásodott, melynek következtében a szondákból származó folyadék bekerült a Nádas-patak vizébe – jelentette be közösségi oldalán Varga Adorján balavásári polgármester.
A Maros megyei törvényszék pénteken elrendelte Cristian Pomohaci 30 napos előzetes letartóztatását nagy kockázatú kábítószerrel való kereskedelem gyanúja miatt. A népdalénekes előzetes letartóztatását az elmúlt 24 órán belül másodszor rendelték el.
Azonosították és harminc napra őrizetbe vették azt a gyanúsítottat, aki május végén egy sepsiszentgyörgyi lakásból ellopott 2200 lejt. Az ajtón ment be a lakásba, ez alatt pedig a tulajdonosok is otthon voltak.
szóljon hozzá!