
A mozgáskorlátozottak számára egy mobilis medenceliftet szeretnének a marosvásárhelyi uszodába, amennyiben sikerül támogatást szerezni a projekthez
Fotó: Haáz Vince
Tizedik adományozói körét szervezi meg Marosvásárhelyen a Marosszéki Közösségi Alapítvány március 30-án. Ez alkalommal három civil szervezet projektjét támogatják és kezdeményeznek gyűjtést azok megvalósítása érdekében.
2022. március 22., 17:322022. március 22., 17:32
Pálffy Zsófia, a Marosszéki Közösségi Alapítvány szóvivője a Székelyhonnak elmondta, az évente kétszer meghirdetett pályázatra jelentkezők közül azoknak a szervezeteknek a projektjeit támogatják, amelyek a közösség, a társadalom számára fontosak. Ezeket fogják bemutatni a március 30-i rendezvényen, amelynek Marosvásárhelyen a Dózsa György utcában található Multinvest Business Center 6. emeleti előadóterme ad helyet.
Az állat-ember közötti kapcsolatokat, a kutya és gyermek viszonyát, a pozitív interakcióra vonatkozó oktatást célozza az a projekt, amelyet az ERA Irány Egyesület szeretne megvalósítani. Ehhez egy olyan térre van szükségük, ahol a közösségi résztvevők és állataik szakmai segítséget kaphatnak a viselkedési problémák és traumák kijavításához.
A második projekt, a fogyatékkal élők, mozgássérültek számára tenné lehetővé, hogy az uszoda medencéjét könnyebben használhassák, abból ki-, illetve abba beszállhassanak, ehhez egy mobil liftre van szüksége a pályázónak, az Előre Sportklub Egyesületnek.
A harmadik, a Romániai Szamaritánus Mentőegyesület projektje, amely olyan személyeknek tart elsősegélynyújtó tanfolyamokat, akik mindennapi munkájuk során rengeteg emberrel dolgoznak együtt, és emiatt bármikor fennállhat a balesetek, vészhelyzetek lehetősége. A projekt fő célja a 250 rendőr, lelkész és önkéntes kiképzéséhez szükséges elsősegélynyújtó tanfolyamok segédeszközeinek beszerzése.
Pálffy Zsófiától azt is megtudtuk, hogy az ajánlott minimum adomány 50 lej, de ennél jóval nagyobb összegekkel is lehet támogatni az elképzeléseket.
Hat megye kilenc településén okozott károkat a rossz idő hétfőn – közölte a belügyminisztérium Katasztrófavédelmi Főosztálya (DSU).
Országszerte több mint negyven ember szorult orvosi ellátásra hétfőn a kánikula miatt, közülük harmincegyet kórházba szállítottak.
Az elvesztegetett idő miatt most már egy hónap alatt kellene leszállítani a Fenyéd és Székelyudvarhely által közösen megpályázott buszokat, ez pedig nem megvalósítható. Van azonban egy újabb elképzelés a települések közötti járatok indítására.
Az ankarai NATO-csúcs alkalmat teremt arra, hogy a szövetségesek ismét kiemelt figyelmet fordítsanak a fekete-tengeri térség biztonsági helyzetére, valamint a drónincidensekre – közölte az elnöki hivatal.
A munkaügyi felügyelők ellenőrzik a napokban, hogy a munkáltatók betartják-e a rendkívüli hőség idejére előírt munkavédelmi intézkedéseket, és a jogsértéseket büntetni fogják – közölte hétfőn Mihai Uca, a Munkaügyi Felügyelőség vezetőhelyettese.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint mérsékelni kell a politikai nyilatkozatok hangnemét, mert csak így folytatódhat érdemi párbeszéd a pártok között, és kerülhető el a kormányválság elhúzódása.
A nyári érettségire feliratkozott diákok 98,2 százaléka vett részt hétfőn a román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Megjelent hétfőn a Hivatalos Közlönyben az érettségi kötelező tantárgyából tartandó írásbeli vizsga egy nappal történő elhalasztásáról szóló miniszteri rendelet.
12,6 millió lejes kincstári hitel felvételéről döntött Hargita Megye Tanácsa. A kölcsönt három beruházás finanszírozására fordítanák, miközben a korábbi hitelkeretek felhasználását is átcsoportosították, és döntöttek a homoródi területek rendezéséről is.
szóljon hozzá!