
Fotó: Veres Nándor
A következő két hétben országszerte lehűlés várható, alacsony nappali hőmérsékletekkel, egyes régiókban éjszaka fagypont alá hűl le a levegő – írja az Agerpres hírügynökség az Országos Meteorológiai Szolgálat március 27. és április 9. közötti időszakra vonatkozó előrejelzésére hivatkozva.
2023. március 27., 18:352023. március 27., 18:35
A hétfőn közzétett prognózis szerint Erdélyben jelentős lehűlés várható,
Ezután fokozatos felmelegedés következik április elsejéig, amikor nappal 15 fokra melegszik fel, éjszaka pedig 4 fokra hűl le a levegő. Április 4-én a nappali átlaghőmérséklet 12 fokra csökken, majd április 9-ig 16 fokra nő. Az éjszakai hőmérsékleti átlagok 2 fokra csökkennek április 6-án, utána április 9-ig már nem változnak jelentősen.
Hegyvidéken a hét első napjaiban szintén jelentős lehűlés várható, a nappali hőmérsékletek maximumának átlaga 4 fokról mínusz 4 fokra, az éjszakai minimumoké 0 fokról mínusz 12 fokra csökken. Ezután felmelegedés következik április elsejéig, amikor nappal 6 fokra melegszik fel, éjszaka pedig 0 fokra hűl le a levegő.
Április elseje után nem várhatók jelentősebb hőmérsékletingadozások, nappal átlagban 4–6 fokra, éjszaka átlagban mínusz 2 fokra lehet számítani. Csapadékra minden nap, de különösen március 27-én és április 1-je után lehet számítani.
Péntek hajnalban Murfatlarban elfogták a hatóságok a Poarta Albă börtönből csütörtökön megszökött elítéltet.
A segítség mindig jól jön, karácsony közeledtével pedig különösen nagy ereje van az apró, emberi gesztusoknak. Egy kézdivásárhelyi pékség minden reggel szeretetkosarat helyez ki üzlete bejáratához, amiből nemcsak kivenni lehet, hanem beletenni is.
A páciensek nem maradhatnak ellátás nélkül akkor sem, amikor nem működik az elektronikus egészségügyi kártyák rendszere, hangsúlyozta egy panasz nyomán a Székelyhonnak a Hargita Megyei Egészségbiztosítási Pénztár vezérigazgatója.
Egy disznó csatangolt csütörtök este a Marosvásárhely-Radnót közötti autópályán.
A városi autóbuszokon tapasztalt reggeli zsúfoltság elkerülése érdekében hétköznapokon 6.30 és 8.30 között ne lehessen használni az ingyenes nyugdíjas bérleteket – áll abban a határozat-tervezetben, amit a marosvásárhelyi tanácsosoknak kell megszavazniuk.
A sepsiszentgyörgyi mozi közelébe költözött a sepsiszentgyörgyi rendőrség, az új székházban fogadják a lakosságot is.
Adománygyűjtést szerveznek vasárnap a gyergyóalfalui Baricz Alfonz részére, aki munkavégzés közben szenvedett balesetet.
Vonatbaleset történt csütörtökön délután Szászrégenben, amelyben egy 43 éves nő életét vesztette.
Közbiztonsági fejlesztések indulnak Gyergyószentmiklóson, miközben a frissen bevezetett fizetéses parkolás első tapasztalatai alapján több szabályozást is módosított a képviselő-testület.
szóljon hozzá!