Nemcsak az egészségügyi ellátást, de a gazdaságot is próbára tette a koronavírus. Vajon kell-e a 2008-hoz hasonló válságra számítani a közeljövőben? A választ Szász Levente közgazdász professzorral kerestük a Székelyhon TV adásában.
2020. november 20., 12:022020. november 20., 12:02
A koronavírus-járvány nem csak egészségügyi, hanem gazdasági tekintetben is hatalmas megrázkódtatást jelent a világ, ezen belül Románia gazdasága számára.
Milyen hatást fejtett ki eddig a járvány az ország gazdaságára. Mire kell számítanunk még a következőkben, és miként orvosolható ez a válság gazdasági szempontból?
Ezekre a kérdésekre keresi a választ ezen a héten a Székelyhon Tv Szász Levente közgazdász, a kolozsvári Babeş-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Kara dékánhelyettese segítségével.
Szász Levente kifejti véleményét a munkanélküliség, a cégek kényszerleállásának várható alakulásáról, ugyanakkor arról is, hogy szerinte helyes válaszokat adott-e mindeddig a román kormány a járvány okozta válságra.
A BBTE dékánhelyettese előrejelzésbe is bocsátkozik annak kapcsán is, hogy
Megengedhet-e magának a román gazdaság egy újabb lezárást? Elkerülhető-e az adóemelés, egy megszorító intézkedéscsomag 2021-ben? Ezekre is megkapják a választ a Nézőpont című műsorban, a Székelyhon Tv YouTube-csatornáján.
Nicușor Dan államfő szerda este azt nyilatkozta, hogy visszafogottabb retorikára szólította fel a koalíciót alkotó pártokat a Cotroceni-palotában folytatott egyeztetéseken.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) Nicușor Dan elnökkel is közölte, hogy a továbbiakban is támogatja Ilie Bolojan miniszterelnököt – jelentette ki Dominic Fritz pártelnök az államfővel folytatott szerda esti egyeztetést követően.
Szabó István Ralph Fiennes és Viggo Mortensen főszereplésével rendez filmet A gyertyák csonkig égnek alapján.
Jelentős lavinaveszélyre figyelmeztetnek szerdán a meteorológusok a Fogarasi-havasokban és a Bucsecs-hegységben. A Bucsecs-hegységben levő Omu-csúcson jelenleg 2,2 méteres a hótakaró, a legvastagabb az országban.
Románia az egyike azoknak az országoknak az Európai Unióban, amelyekben a legnagyobb mértékben nőttek az aszály által érintett területek.
A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerdán azt nyilatkozta, hogy őszinte és konstruktív beszélgetése volt az április 12-i magyar országgyűlési választásokon győztes Tisza Párt elnökével, Magyar Péterrel.
A szociáldemokraták nélkül az Ilie Bolojan vezette kabinet vagy kisebbségi kormányként folytatja a munkát, a pártfüggetlen törvényhozók támogatásával, vagy bizalmatlansági indítvány útján megbukik májusban – jelentette ki Kelemen Hunor.
A világháborúkból fennmaradt, Hargita megyében összegyűjtött lőszereket robbantanak fel csütörtökön Csíkkarcfalva közelében, ellenőrzött körülmények között.
Az RMDSZ továbbra is a kormánycsapat tagja marad – jelentette ki Kelemen Hunor szövetségi elnök az Ilie Bolojan miniszterelnökkel folytatott szerdai egyeztetést követően.
1 hozzászólás