
Fotó: Berszán István
Szállításügyi szakemberekkel, politikai elöljárókkal és a Fomco cégcsoport alkalmazottjaival telt meg november 10-én, délben a maroskeresztúri Fomco Truck Service épülete és környéke. Fontos nap volt ez a Maros megyei vállalkozás számára, hiszen az IVECO után immár a Ford Trucks teherautóinak is hivatalos szervizpartnere lett.
2022. november 15., 09:002022. november 15., 09:00
2022. november 16., 15:282022. november 16., 15:28
Széles mosollyal és pezsgővel várta vendégeit a Fomco Truck Service vezetősége a csütörtök déli avatóünnepségen a vállalkozás udvarán, ahol az érintettek mellett fontos politikai szereplők is tiszteletüket tették: Maroskeresztúr polgármestere, Kovács Edit mellett a megyei tanács elnöke, Péter Ferenc is ellátogatott a megnyitóra.
A pezsgők behűtve várták a vendégeket
Fotó: Berszán István
Az összegyűlteket a cég ügyvezető igazgatója, Csizmadia Róbert köszöntötte, majd
A szalagvágás pillanatai
Fotó: Berszán István
Fotó: Berszán István
Fotó: Berszán István
A hangulatos ünnepi momentum után egy melegebb helyre, a Fomco Truck Service előadótermébe hívták az összegyűlteket, ahol aztán kezdetét vette a hivatalos ceremónia.
A meghívottakat Nyulas Judit tulajdonos köszöntötte, aki mind a mai napig tisztán emlékszik a kamionszerviz 2010-es maroskeresztúri nyitására. Fontos mérföldkőnek tartja ugyanakkor a 2020-as IVECO-partnerséget, ám ez a mostani véleménye szerint további lehetőségeket nyit a vállalkozás számára.
– mondta el beszédében Nyulas Judit, aki kitartó és eredményes munkájáért külön köszönetet mondott Csizmadia Róbert ügyvezetőnek.
Ezt követően Kovács Edit vette át a szót, aki egyszerűen csak Fomco-családként aposztrofálja a maroskeresztúri cég tagjait.
– méltatta a teljes vállalatcsoportot a polgármester, akik a teherautóipar csínja-bínja mellett a napkollektorok tervezésében és szerelésében, valamint az ingatlanépítésben is jeleskednek az elmúlt években.
Péter Ferenc, Maros Megye Tanácsának elnöke szerint az egész régiónak fontos volt ez a megvalósítás, hiszen
„Különleges partnerség ez Maros megyének, hiszen az ilyen megvalósítások révén fejlődünk. Éppen ezért itt szeretném felajánlani a megye mindenkori segítségét önöknek” – biztosította támogatásáról a teherautószervizt a politikai elöljáró. Ezt követően Csimadia Róbert vette át a szót, aki a 2004-es marosszentgyörgyi indulás időszakát idézte fel:
„Emlékszem, hogy ekkor mindössze négy javítósorunk és egy időszakos műszaki vizsgáztatóhelységünk volt.
– ismertette az egybegyűlteknek a szerelőműhelyek történetét és felszereltségét az ügyvezető igazgató, aki ismerve a vezetőséget további fejlesztésekre és bővítésekre számít a jövőben. Végül a FORD Trucks Románia vezérigazgatója, Stefano Albarosa mondott beszédet, aki szerint
„A Fomco kiemelkedő eredményeket ért el az elmúlt években, így egyértelmű volt, hogy együtt akarunk velük dolgozni” – méltatta a 267. európai FORD Truck szerviz létrehozását a neve ellenére románul tökéletesen beszélő menedzser.
Csizmadia Róbert és Nyulas Judit emlékplakettet vehetett át a Ford Trucks vezérigazgatójától
Fotó: Berszán István
Fotó: Berszán István
Portálunk a vezérigazgatótól ugyanakkor azt is megtudta, hogy a világon összesen mindössze 344 ilyen szervizzel lehet találkozni, így a Maros megyei megvalósítás még nagyobb értéket képvisel a régió számára. A FORD képviselői azt is elárulták, hogy
– a statisztikai adatok pedig azt mutatják, hogy hamarosan a dobogóra is felférnek majd.
A protokoll után a kötetlen beszélgetésé és a falatozásé volt a főszerep
Fotó: Berszán István
Az ünnepélyes ceremóniát követően svédasztalos ebédre hívták a vendégeket, akik néhány finom falat után meglátogathatták a szervizsort, ahol immár hivatalos engedéllyel is javíthatnak, csinosíthatnak FORD Trucks teherautókat. Bízunk benne, hogy minél többen igénybe veszik ezt a szolgáltaltatást, hiszen az ott töltött bő egy óra alatt meggyőztek minket arról, hogy színvonalas és profi munka folyik a Fomco Truck Servicenél.
(X – fizetett hirdetés)
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!