
Fotó: Berszán István
Szállításügyi szakemberekkel, politikai elöljárókkal és a Fomco cégcsoport alkalmazottjaival telt meg november 10-én, délben a maroskeresztúri Fomco Truck Service épülete és környéke. Fontos nap volt ez a Maros megyei vállalkozás számára, hiszen az IVECO után immár a Ford Trucks teherautóinak is hivatalos szervizpartnere lett.
2022. november 15., 09:002022. november 15., 09:00
2022. november 16., 15:282022. november 16., 15:28
Széles mosollyal és pezsgővel várta vendégeit a Fomco Truck Service vezetősége a csütörtök déli avatóünnepségen a vállalkozás udvarán, ahol az érintettek mellett fontos politikai szereplők is tiszteletüket tették: Maroskeresztúr polgármestere, Kovács Edit mellett a megyei tanács elnöke, Péter Ferenc is ellátogatott a megnyitóra.
A pezsgők behűtve várták a vendégeket
Fotó: Berszán István
Az összegyűlteket a cég ügyvezető igazgatója, Csizmadia Róbert köszöntötte, majd
A szalagvágás pillanatai
Fotó: Berszán István
Fotó: Berszán István
Fotó: Berszán István
A hangulatos ünnepi momentum után egy melegebb helyre, a Fomco Truck Service előadótermébe hívták az összegyűlteket, ahol aztán kezdetét vette a hivatalos ceremónia.
A meghívottakat Nyulas Judit tulajdonos köszöntötte, aki mind a mai napig tisztán emlékszik a kamionszerviz 2010-es maroskeresztúri nyitására. Fontos mérföldkőnek tartja ugyanakkor a 2020-as IVECO-partnerséget, ám ez a mostani véleménye szerint további lehetőségeket nyit a vállalkozás számára.
– mondta el beszédében Nyulas Judit, aki kitartó és eredményes munkájáért külön köszönetet mondott Csizmadia Róbert ügyvezetőnek.
Ezt követően Kovács Edit vette át a szót, aki egyszerűen csak Fomco-családként aposztrofálja a maroskeresztúri cég tagjait.
– méltatta a teljes vállalatcsoportot a polgármester, akik a teherautóipar csínja-bínja mellett a napkollektorok tervezésében és szerelésében, valamint az ingatlanépítésben is jeleskednek az elmúlt években.
Péter Ferenc, Maros Megye Tanácsának elnöke szerint az egész régiónak fontos volt ez a megvalósítás, hiszen
„Különleges partnerség ez Maros megyének, hiszen az ilyen megvalósítások révén fejlődünk. Éppen ezért itt szeretném felajánlani a megye mindenkori segítségét önöknek” – biztosította támogatásáról a teherautószervizt a politikai elöljáró. Ezt követően Csimadia Róbert vette át a szót, aki a 2004-es marosszentgyörgyi indulás időszakát idézte fel:
„Emlékszem, hogy ekkor mindössze négy javítósorunk és egy időszakos műszaki vizsgáztatóhelységünk volt.
– ismertette az egybegyűlteknek a szerelőműhelyek történetét és felszereltségét az ügyvezető igazgató, aki ismerve a vezetőséget további fejlesztésekre és bővítésekre számít a jövőben. Végül a FORD Trucks Románia vezérigazgatója, Stefano Albarosa mondott beszédet, aki szerint
„A Fomco kiemelkedő eredményeket ért el az elmúlt években, így egyértelmű volt, hogy együtt akarunk velük dolgozni” – méltatta a 267. európai FORD Truck szerviz létrehozását a neve ellenére románul tökéletesen beszélő menedzser.
Csizmadia Róbert és Nyulas Judit emlékplakettet vehetett át a Ford Trucks vezérigazgatójától
Fotó: Berszán István
Fotó: Berszán István
Portálunk a vezérigazgatótól ugyanakkor azt is megtudta, hogy a világon összesen mindössze 344 ilyen szervizzel lehet találkozni, így a Maros megyei megvalósítás még nagyobb értéket képvisel a régió számára. A FORD képviselői azt is elárulták, hogy
– a statisztikai adatok pedig azt mutatják, hogy hamarosan a dobogóra is felférnek majd.
A protokoll után a kötetlen beszélgetésé és a falatozásé volt a főszerep
Fotó: Berszán István
Az ünnepélyes ceremóniát követően svédasztalos ebédre hívták a vendégeket, akik néhány finom falat után meglátogathatták a szervizsort, ahol immár hivatalos engedéllyel is javíthatnak, csinosíthatnak FORD Trucks teherautókat. Bízunk benne, hogy minél többen igénybe veszik ezt a szolgáltaltatást, hiszen az ott töltött bő egy óra alatt meggyőztek minket arról, hogy színvonalas és profi munka folyik a Fomco Truck Servicenél.
(X – fizetett hirdetés)
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!