Maximális FORDulatszámon pörög a Fomco Truck Service Pr-cikk

•  Fotó: Berszán István

Fotó: Berszán István

Szállításügyi szakemberekkel, politikai elöljárókkal és a Fomco cégcsoport alkalmazottjaival telt meg november 10-én, délben a maroskeresztúri Fomco Truck Service épülete és környéke. Fontos nap volt ez a Maros megyei vállalkozás számára, hiszen az IVECO után immár a Ford Trucks teherautóinak is hivatalos szervizpartnere lett.

Támogatói tartalom

2022. november 15., 09:002022. november 15., 09:00

2022. november 16., 15:282022. november 16., 15:28

Széles mosollyal és pezsgővel várta vendégeit a Fomco Truck Service vezetősége a csütörtök déli avatóünnepségen a vállalkozás udvarán, ahol az érintettek mellett fontos politikai szereplők is tiszteletüket tették: Maroskeresztúr polgármestere, Kovács Edit mellett a megyei tanács elnöke, Péter Ferenc is ellátogatott a megnyitóra.

A pezsgők behűtve várták a vendégeket •  Fotó: Berszán István Galéria

A pezsgők behűtve várták a vendégeket

Fotó: Berszán István

Az összegyűlteket a cég ügyvezető igazgatója, Csizmadia Róbert köszöntötte, majd

a hűvös időre való tekintettel egyből az ünnepélyes szalagvágásra invitálta a tulajdonosi és a politikai kört.

A szalagvágás pillanatai •  Fotó: Berszán István Galéria

A szalagvágás pillanatai

Fotó: Berszán István

•  Fotó: Berszán István Galéria

Fotó: Berszán István

•  Fotó: Berszán István Galéria

Fotó: Berszán István

A hangulatos ünnepi momentum után egy melegebb helyre, a Fomco Truck Service előadótermébe hívták az összegyűlteket, ahol aztán kezdetét vette a hivatalos ceremónia.

A meghívottakat Nyulas Judit tulajdonos köszöntötte, aki mind a mai napig tisztán emlékszik a kamionszerviz 2010-es maroskeresztúri nyitására. Fontos mérföldkőnek tartja ugyanakkor a 2020-as IVECO-partnerséget, ám ez a mostani véleménye szerint további lehetőségeket nyit a vállalkozás számára.

Idézet
A Fomco Truck Service csapatának nevében üzenem, hogy minőségi szolgáltatást fogunk nyújtani, és méltóak leszünk a bizalomra

– mondta el beszédében Nyulas Judit, aki kitartó és eredményes munkájáért külön köszönetet mondott Csizmadia Róbert ügyvezetőnek.

Ezt követően Kovács Edit vette át a szót, aki egyszerűen csak Fomco-családként aposztrofálja a maroskeresztúri cég tagjait.

Idézet
A Fomco az egyik legprosperálóbb vállalkozás a községben, amely a gazdaság fellendítése mellett az embereknek munkalehetőséget biztosít a településen

– méltatta a teljes vállalatcsoportot a polgármester, akik a teherautóipar csínja-bínja mellett a napkollektorok tervezésében és szerelésében, valamint az ingatlanépítésben is jeleskednek az elmúlt években.

Péter Ferenc, Maros Megye Tanácsának elnöke szerint az egész régiónak fontos volt ez a megvalósítás, hiszen

úgy a Fomco, mint a FORD Trucks márkanevek hitelességet és minőséget biztosítanak.

„Különleges partnerség ez Maros megyének, hiszen az ilyen megvalósítások révén fejlődünk. Éppen ezért itt szeretném felajánlani a megye mindenkori segítségét önöknek” – biztosította támogatásáról a teherautószervizt a politikai elöljáró. Ezt követően Csimadia Róbert vette át a szót, aki a 2004-es marosszentgyörgyi indulás időszakát idézte fel:

ekkor még csak tachográfok forgalmazásával foglalkoztak, de folyamatosan bővültek, mígnem 2010-ben jelen telephelyen megnyitották az első szervizüket.

„Emlékszem, hogy ekkor mindössze négy javítósorunk és egy időszakos műszaki vizsgáztatóhelységünk volt.

Idézet
Néhány évvel később további öt szerelősorral bővültünk, majd felépítettünk egy teljesen új épületet: ebben tíz dupla javítósor, két műszaki vizsgáztatósor, három gumiszerviz, illetve egy kamionmosó áll a kliensek rendelkezésére

– ismertette az egybegyűlteknek a szerelőműhelyek történetét és felszereltségét az ügyvezető igazgató, aki ismerve a vezetőséget további fejlesztésekre és bővítésekre számít a jövőben. Végül a FORD Trucks Románia vezérigazgatója, Stefano Albarosa mondott beszédet, aki szerint

az itt létrejött eredményeket nagyon könnyű volt megvalósítani, hiszen a Fomco esetében egy igazán profi és rugalmas partnert ismertek meg.

„A Fomco kiemelkedő eredményeket ért el az elmúlt években, így egyértelmű volt, hogy együtt akarunk velük dolgozni” – méltatta a 267. európai FORD Truck szerviz létrehozását a neve ellenére románul tökéletesen beszélő menedzser.

Csizmadia Róbert és Nyulas Judit emlékplakettet vehetett át a Ford Trucks vezérigazgatójától •  Fotó: Berszán István Galéria

Csizmadia Róbert és Nyulas Judit emlékplakettet vehetett át a Ford Trucks vezérigazgatójától

Fotó: Berszán István

•  Fotó: Berszán István Galéria

Fotó: Berszán István

Portálunk a vezérigazgatótól ugyanakkor azt is megtudta, hogy a világon összesen mindössze 344 ilyen szervizzel lehet találkozni, így a Maros megyei megvalósítás még nagyobb értéket képvisel a régió számára. A FORD képviselői azt is elárulták, hogy

a cserealkatrészeket Törökországból, Lengyelországból és Németországból szerzik be a partnerszervizek számára, ugyanakkor a FORD Trucks immár a negyedik leggyakoribb teherautómárka Romániában

– a statisztikai adatok pedig azt mutatják, hogy hamarosan a dobogóra is felférnek majd.

A protokoll után a kötetlen beszélgetésé és a falatozásé volt a főszerep •  Fotó: Berszán István Galéria

A protokoll után a kötetlen beszélgetésé és a falatozásé volt a főszerep

Fotó: Berszán István

Az ünnepélyes ceremóniát követően svédasztalos ebédre hívták a vendégeket, akik néhány finom falat után meglátogathatták a szervizsort, ahol immár hivatalos engedéllyel is javíthatnak, csinosíthatnak FORD Trucks teherautókat. Bízunk benne, hogy minél többen igénybe veszik ezt a szolgáltaltatást, hiszen az ott töltött bő egy óra alatt meggyőztek minket arról, hogy színvonalas és profi munka folyik a Fomco Truck Servicenél.

(X – fizetett hirdetés)

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 22., hétfő

Tizenöt éven át csapolták a külügy pénzét egy könyvelő segítségével

Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.

Tizenöt éven át csapolták a külügy pénzét egy könyvelő segítségével
Hirdetés
2026. június 22., hétfő

Ittas autósok és biciklisek buktak le Hargita megyében

Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.

Ittas autósok és biciklisek buktak le Hargita megyében
2026. június 22., hétfő

Tudtuk, csak nem sejtettük

Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.

Tudtuk, csak nem sejtettük
Tudtuk, csak nem sejtettük
2026. június 22., hétfő

Tudtuk, csak nem sejtettük

2026. június 22., hétfő

Eddig ismert formájában megszűnt létezni a Jávárdi-vízesés – videóval

Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.

Eddig ismert formájában megszűnt létezni a Jávárdi-vízesés – videóval
Hirdetés
2026. június 22., hétfő

Nem tudják beiktatni a Veștea-kormányt, ha igaz, amit az AUR elnöke állít – frissítve

A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.

Nem tudják beiktatni a Veștea-kormányt, ha igaz, amit az AUR elnöke állít – frissítve
2026. június 22., hétfő

Több mint ezren maradtak áram nélkül Hargita megyében

Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.

Több mint ezren maradtak áram nélkül Hargita megyében
2026. június 22., hétfő

Fiatalkorú is megsérült a csíkszentléleki balesetben

Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.

Fiatalkorú is megsérült a csíkszentléleki balesetben
Hirdetés
2026. június 22., hétfő

Még csak ezután következik az igazi kánikula

Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.

Még csak ezután következik az igazi kánikula
2026. június 22., hétfő

Magyar Péter: kezdeményezzük Sulyok Tamás megbízatásának megszüntetését

Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.

Magyar Péter: kezdeményezzük Sulyok Tamás megbízatásának megszüntetését
2026. június 22., hétfő

Bírósághoz fordulhat Gyergyószentmiklós a Monturist közgyűlés összehívásáért

A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.

Bírósághoz fordulhat Gyergyószentmiklós a Monturist közgyűlés összehívásáért
Hirdetés