Régiónként változó az oltási kedv Romániában, Székelyföldön például elég alacsony – állapította meg érdeklődésünkre dr. Vass Levente. A frissen kinevezett egészségügyi államtitkár szerint elkerülhetetlen a koronavírus-járvány harmadik hulláma.
2021. március 05., 12:002021. március 05., 12:00
2021. március 05., 12:322021. március 05., 12:32
El kell érni a harmadik hullám lassítását, mert megállítani sajnos már nem lehet – mondta a Nézőpontnak Vass Levente. Mint rámutatott:
Az egészségügyi tárca államtitkára szerint Székelyföldön más régiókhoz viszonyítva sokkal alacsonyabb az oltási kedv. „Ez nemcsak a magyar nyelven nem kommunikáló egészségügyi minisztériumnak, a megyei egészségügyi igazgatóságoknak köszönhető, hanem annak is, hogy szkeptikusok az emberek, nem voltak eléggé tájékoztatva azzal kapcsolatosan, hogy az oltóanyag az nem árt” – fogalmazott.
Vass Levente kérdésünkre a maszkviselésre is kitért. Mint mondta, maszkellenes volt, ám be kell látni, hogy az mégis csak segít.
– fejtette ki ezzel kapcsolatosan. Az államtitkár szerint valamennyire visszatér majd az életünk a régi kerékvágásba, ám a maszk 2022 nyarán is rajtunk lesz.
A Nézőpont legújabb adását pénteken 12 órától láthatják a Székelyhon TV Youtube-csatornáján.
Idén októberben 11 százalékkal több új járművet helyeztek forgalomba Romániában, mint 2024 azonos hónapjában.
Nicușor Dan államfő november 24-ére összehívta a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülését, amelynek napirendjén a nemzetbiztonsági stratégia, valamint a kábítószer-kereskedelem és -fogyasztás megelőzése szerepelt.
A Tulcea megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) több mint 10 járművet biztosított azoknak, akiknek el kell hagyniuk az Ukrajnával határos Ceatalchioi települést, de evakuálásuk nehezen halad, mert az emberek nem akarják elhagyni az otthonukat.
Emberközelben szeretne maradni az RMDSZ, ezért a politikusai Háromszék-szerte is fogadóórákat tartanak, hogy bárki elmondhassa panaszát, meglátását. Az elhangzottak alapján problématérkép készül, amely meghatározza a következő időszak munkájának fókuszát.
Hit, remény és rajzfilm címmel nyílik kiállítás Jankovics Marcell Kossuth-díjas filmrendező és grafikusművész munkáiból csütörtökön a székelyudvarhelyi Haáz Rezső Múzeumban.
Călin Georgescu hétfőn megjelent a bukaresti ítélőtáblánál annak a büntetőperének az előkészítő ülésén, amelyben Horațiu Potra zsoldosaival együtt alkotmányos rend elleni cselekményekkel vádolják.
Első alkalommal, hagyományteremtő szándékkal szervezte meg a Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház november 17-én, a koraszülöttek világnapján az idő előtt világra jött babák és szüleik találkozóját.
Ilie Bolojan kormányfő hétfőn kijelentette, hogy a jövő évi költségvetés tervezetének összeállítása nagy valószínűséggel januárra tolódik.
Ingadozó hőmérsékleti értékekre és szinte minden nap csapadékra lehet számítani a következő két hétben az egész országban – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn közzétett, november 17–30. időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Sokkoló adatok láttak napvilágot a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtótájékoztatóján: idén négy nőt ölt meg a saját társa vagy rokona a megyében, miközben a családon belüli erőszak regisztrált áldozatainak száma eléri a 387-et.
5 hozzászólás